Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Brenna - Mozesz więcej...

Pomału dobiegają końca szkolenia zawodowe organizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Brennej. W tym roku do udziału w projekcie "Możesz więcej" zaproszonych zostało 8 kobiet i 10 mężczyzn.

Do udziału w szkoleniach zaproszeni zostali mieszkańcami gminy Brenna, którzy posiadają status osoby bezrobotnej lub nieaktywnej zawodowo oraz korzystają ze świadczeń pomocy społecznej. Szkolenia każdego roku cieszą się szczególnym zainteresowaniem wśród mieszkańców, dzięki nim wiele osób ma możliwość poprawienia własnej sytuacji zawodowej.

W tym roku projekt ruszył juz po raz czwarty. - Każdego roku mieszkańcom naszej gminy proponujemy inne szkolenia zawodowe. Na podstawie przeprowadzanych ankiet dowiadujemy się jakiego rodzaju kursów uczestnicy od nas oczekują – wyjaśnia koordynator projektu „Możesz więcej” Ilona Wojtyła-Olszowska – W tym roku wybór był również "strzałem w dziesiątkę". Szkolenia odbywały się w zawodzie drwal- operator pilarki i kelner – barman. Uważamy, że wybór był trafny. Drwal – ze względu na położenie Brennej, kelner – barman – ze względu na dużą ilość ośrodków.

Na uczestników "Możesz więcej" czekają jeszcze warsztaty aktywizacji zawodowej, które odbędą się we wrześniu, a przeprowadzi je Irena Greń z Klubu Pracy w Skoczowie. - Chcemy wesprzeć warsztatami naszych podopiecznych, żeby wiedzieli w jaki sposób ubiegać się o pracę – dodaje Ilona Wojtyła-Olszowska - W tegorocznym projekcie przewidzieliśmy skierowanie działań do grup docelowych dotychczas wspieranych w niewielkim stopniu w ramach projektów systemowych tj. między innymi osób po zwolnieniu z zakładu karnego lub innej placówki penitencjarnej, osób bezdomnych, osób nieaktywnych zawodowo z uwagi na opiekę nad dziećmi, uzależnionych od alkoholu lub innych środków odurzających, poddających się procesowi leczenia lub będących po jego zakończeniu, a także osób z zaburzeniami psychicznymi i z problemami opiekuńczo-wychowawczymi. 

Podczas odbywających się szkoleń uczestnicy mieli zagwarantowany catering, wsparcie finansowe, specjalistyczną odzież ochronną, badania lekarskie i materiały szkoleniowe. Kwalifikacje w zawodzie drwal- operator pilarki dzięki szkoleniom nabyło 10 mężczyzn, a 6 kobiet może pochwalić się kwalifikacjami w zawodzie kelner- barman z obsługą kas fiskalnych.

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: