Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Brenna i Goleszów dziękują za plony

Sezon dożynkowy na Śląsku Cieszyńskim rozpoczęty. W ubiegłym tygodniu za plony dziękowali rolnicy w Ustroniu i Hażlachu. Kolejna miejscowość zaprasza teraz na swoje uroczystości. Tym razem odbędą się w Brennej i Goleszowie.
W najbliższą niedzielę 26 sierpnia Brenna zaprasza na XXIII Dożynki Ekumeniczne. Jest to jedna z największych imprez organizowanych w gminie i cieszących się olbrzymia popularnością.
Impreza rozpocznie się o godzinie 14.00 pod kościołem ewangelickim w Brennej - Pinkas. Wówczas to spod świątyni wyruszy długi i barwny korowód, który przejedzie do centrum gminy.
 
Serdecznie zapraszam na trasę przejazdu korowodu. Będzie jak zwykle wiele pojazdów barwnie ustrojonych - zachęca Katarzyna Macura szefowa Ośrodka Promocji, Kultury i Sportu Gminy Brenna.
 
Start przewidziano na godzinę 14. W związku z tym też ważna informacja dla kierowców. Od tej godziny, do czasu dojazdu korowodu do amfiteatru w Brennej, zablokowany będzie dojazd do gminy od strony Górek - Małych.
 
 
 
 
Po dotarciu korowodu do Parku Turystyki, około godziny 15.30 rozpocznie się nabożeństwo ekumeniczne. Zaprezentowany zostanie również obrzęd dożynkowy.
 
W programie również koncert chórów i orkiestry dętej oraz zespołów regionalnych. Gwiazda wieczoru będzie zespół „UstronSky”. Później odbędzie się festyn z zespołem „Johnny Band”
 
Dzień przed dożynkami w Brennej, w sobotę Goleszów zaprasza na święto plonów do siebie. Dni Goleszowa połączone będą z Dożynkami Powiatowymi. Początek korowodu o godzinie 14.00. Później zabawa na placu obok Urzędu Gminy Goleszów.
W niedzielę „poprowki” czyli ciąg dalszy imprezy. Od 15.30  Kabaret "Rufijoki" - "Łożyń sie przeca" godz. 16.00: Biesiada "Na bawarską nutę" - zespół "Folk Afera" - wokal Izabela Mytnik - finalistka programu TVN "X Factor" godz. 18.00: Zabawa taneczna - Zespół "Kilimandżaro".
 
 
Jan Bacza
 
Zobacz też:
 
źródło: OX.PL
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: