Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Brenna - drwale pojadą ostro

Ciekawie zapowiada się nadchodzący weekend w Brennej. W amfiteatrze odbędą się zawody drwali a w Dworze Kossaków wystąpią artyści związani z Piwnicą pod Baranami. Będzie też coś na sportowo - 'Bieg o Breńskie Kierpce'.

Podczas letnich wakacji, przez całe dwa miesiące w Parku Turystyki w Brennej odbywają się różnorodne zajęcia plastyczne oraz sportowe. Pod okiem instruktorów dzieci będą miały okazję rozwijać pasje artystyczne i sportowe a przy tym miło spędzić wolny czas. Oferta wakacyjnych zajęć to połączenie aktywnego wypoczynku z zabawą i nauką.
Zajęcia sportowe, czyli różnego rodzaju gry i zabawy odbywać się będą w każdy wtorek lipca i sierpnia w godzinach od 16.00 do 18.00

Na zajęcia plastyczne rozwijające wyobraźnie artystyczną zapraszamy w każdy czwartek ipca i sierpnia w godzinach od 16.00 do 18.00
Udział w zajęciach jest bezpłatny. Nie trzeba się na nie wcześniej zapisywać, wystarczy przyjść i przynieś ze sobą zgodę rodzica oraz zabrać zapał do działania i uśmiech na twarzy.
Zgodę rodzica można pobrać ze strony internetowej zgoda rodzica na zajęcia sportowe i plastyczne lub podpisać na miejscu przed zajęciami.

W piątek o 16.30 w amfiteatrze powinny pojawić się dzieci. To kolejne spotkanie z teatrzykiem. W tym tygodniu Spektakl w wykonaniu Teatru „Bajkowe Skarbki Śląska” zobaczymy przedstawienie teatralne ‘Gospodarz i Juroszek’. Spektakl wykorzystuje postać mniej znanego na Śląsku dobrego psotnika – Juroszka. Pewnego dnia pojawia się on w wiejskiej chacie gospodarza, gdzie okazuje się bardzo pomocny. Opowieść podkreśla siłę wzajemnej pomocy, przyjaźni oraz współpracy pomimo różnic.  WSTĘP BEZPŁATNY

Prawdziwe emocje czekająca wszystkich, którzy w sobotę po południu odwiedzą Park Turystyki. Odbędą się tutaj IV Mistrzostwa Drwali Beskidzkich. Uczestniczą w niej dwuosobowe zespoły pracowników leśnych. Przed publicznością będą musieli zaprezentować swoje umiejętności. Zawodnicy wystartują w sześciu konkurencjach, będą to między innymi montaż piły + okrzesywanie, cięcie kłody na dokładność, przerzynka na czas, czy rąbanie wałka siekierką.

Impreza zapowiada się bardzo ciekawie, już mamy zgłoszonych około dziesięciu zespołów. Głównie z Nadleśnictwa Ustroń, ale nie tylko – mówi Katarzyna Macura dyrektor Ośrodka Kultury Promocji i Sportu gminy Brenna.

POSŁUCHAJ

 

Niedziela to coś dla amatorów górskiego biegania. 10 sierpnia odbędzie się ‘Bieg o Breńskie Kierpce’ Lista startowa już liczy ponad 180 zawodników, ale ciągle można się jeszcze zapisywać. Start o godzinie 10.30 przed amfiteatrem. Trasa liczy 15 kilometrów i 300 metrów i prowadzi wzdłuż Brennicy w stronę Hołcyny, podbieg na Kotarz i później bieg szczytami i powrót przez Stary Groń do centrum . Start i meta przed amfiteatrem. W ub. Roku rekord trasy wyniósł godzinę i 7 minut.

Nagrodą są breńskie kierpce, ale i nagrody finansowe i rzeczowe. Oprócz tego każdy startujący otrzymuje koszulkę z biegu. Dwieście pierwszych osób otrzymuje medale. Wpisowe wynosi 50 zł.

4 sierpnia ruszył już VII Międzynarodowy Plener Rzeźbiarzy w Górkach Wielkich. Autorów łączy pasja, zamiłowanie do pracy wśród zapachu drewna, odgłosów pracujących pił mechanicznych, dłut i siekier. Dzieła inspirowane są życiem i twórczością Zofii Kossak. Przez kilka dni ze zwykłych lipowych pni, za pomocą różnego rodzaju dłut, siekier i pił mechanicznych powstają prawdziwe dzieła sztuki. Zakończenie pleneru odbędzie się 9 sierpnia 2014 roku o godz. 13:00. Jury powołane przez organizatorów oceni efekt końcowy, a następnie przyzna nagrody dla najlepszych twórców. Tego samego dnia na zakończenie VII Międzynarodowego Pleneru Rzeźbiarzy w parku Kossaków o godzinie 19:00 wystąpi Piwnica pod Baranami. Każdy koncert jest wielkim wydarzeniem artystycznym. 9 sierpnia w Górkach Wielkich wystąpią:

Andrzej Talkowski, Leszek Wójtowicz, Tadeusz Kwinta, Kamila Klimczak, Maciek Półtorak, Aneta Talkowska, Paweł Pierzchała – piano, Michał Półtorak – skrzypce.

red.

źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: