Bramka Chmielewskiego i wygrana Stalowników!

Mistrzowie Czech wyrównali stan półfinałowej serii z Pardubicami, odnosząc zwycięstwo w poniedziałkowy wieczór. Końcowy rezultat – 3:0 – ustalił Aron Chmielewski (na zdj.).

Hokeiści spod Jaworowego ponieśli porażkę w pierwszym półfinałowym spotkaniu, ale dziś zdołali odpowiedzieć na wczorajszą wygraną Pardubic. Mistrzowie Czech otworzyli wynik w 18. minucie za sprawą Lukáša Kaňáka, a kolejne trafienie dołożyli pod koniec drugiej tercji. Na listę strzelców wpisał się Andrej Nestrašil. Końcowy rezultat – 3:0 – ustalił Aron Chmielewski.

Stalownicy oddali więcej strzałów na bramkę (22:19) i nawet trener gospodarzy - Radim Rulík – stwierdził, że hokeiści spod Jaworowego wygrali zasłużenie. A jak występ swoich podopiecznych ocenił Zdeněk Moták? - Zagraliśmy wyśmienite spotkanie i wygraliśmy zasłużenie. Na pochwałę zasługują wszyscy zawodnicy ze wszystkich czterech formacji. Zagraliśmy odpowiedzialnie i zespołowo – przyznał szkoleniowiec Stalowników. Mistrzowie Czech wyrównali w półfinałowej serii – 1:1 – a rywalizacja przeniesie się teraz do Werk Areny, gdzie spotkania zostaną rozegrane 6 i 7 kwietnia.