Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Braki kadrowe: zawieszona obsługa.

Wydział Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Cieszynie z siedzibą przy ul. Szerokiej 13 znalazł się w trudnej sytuacją kadrowej, wszystko przez epidemię koronawirusa.

Od wtorku 27 października do poniedziałku 2 listopada czasowo zawiesza się bezpośrednią obsługę klientów w Wydziale Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Cieszynie- informuje Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński. - Wnioski kierowane do Wydziału Architektury i Budownictwa należy przesyłać pocztą lub składać w Kancelarii Ogólnej Starostwa, dodaje Starosta.

Z pracownikami Wydziału można kontaktować się: telefonicznie (od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu) – pracownicy udzielą wszelkich niezbędnych informacji w zakresie poszczególnych spraw oraz pomogą ustalić, jakie sprawy można załatwić zdalnie, wykaz numerów telefonów: https://bip.powiat.cieszyn.pl/artykul/128/706/wydzialy
mailowo poprzez adres wb@powiat.cieszyn.pl

Ze względy na szybko zmieniającą się sytuację petenci proszeni są o bieżące śledzenie komunikatów pojawiających się na stronie internetowej naszego urzędu (www.powiat.cieszyn.pl). Dziękuję za zrozumienie i liczę na współpracę, kończy Włodarz Powiatu.

Obostrzenia również w biurze Powiatowego Rzecznika Konsumentów
W związku z wprowadzonymi obostrzeniami na czas pandemii SARS-CoV2 zostają wprowadzone ograniczenia w bezpośredniej obsłudze klientów Biura Powiatowego Rzecznika Konsumentów.  - Prosimy, aby do biura przychodzić wyłącznie w sprawach pilnych, które wymagają osobistego stawiennictwa. Wewnątrz biura może przebywać tylko jeden klient (ograniczenie dotyczy także rodzin i bliskich), mówi Klaudia Bohucka, Powiatowy Rzecznik Konsumentów. - Sugerujemy, by przed przyjściem do Urzędu umówić się na wizytę telefonicznie, co pozwoli na uniknięcie kolejek i sprawniejszą obsługę. Pierwszeństwo wejścia do biura mają osoby, które umówiły się telefonicznie na określoną godzinę, dodaje Bohucka.

red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-10-26 19:48:50
: lock-down i 100% pensji, marzenie
2020-10-26 20:25:25
Adelajda.Heska: O ile dobrze wiem, jeżeli ktoś jest na chorobowym, to nie ma płaconej 100% pensji, bo to chyba jest główna przyczyna problemów kadrowych w Wydziale Budownictwa.
2020-10-26 20:55:47
: pani Adelajdo, co do L4 ma pani oczywiście rację - ale lock-down to coś innego, coś jak zamknięte drzwi i "przychodzić wyłącznie w sprawach pilnych", chorzy się tam nie zabarykadowali przecież :)
2020-10-26 21:39:24
Adelajda.Heska: Popatrz w tekst Patryku, przecież tam wyraźnie pisze, że w Wydziale są braki kadrowe z powodu COVID, a to by znaczyło, że w Wydziale urzędnicy chorują lub siedzą na kwarantannie, a jak chorują lub siedzą na kwarantannie, to nie jest lockdown, tylko rzeczywistość, że nie ma kto obsługiwać klientów.
2020-10-26 21:46:26
donekT: Urząd to nie sklep! Przychodzą Obywatelki i Obywatele, a nie klienci!
2020-10-27 07:02:33
: pani Adelajdo, zrobiłem jak pani radziła, wczytałem się dokładnie w tekst - o L4 ani słowa, o brakach kadrowych owszem, ale na okrągło, zaś istotą tej decyzji jest zamknięcie drzwi urzędu z obawy pracujących tam urzędników przed wirusem i ewentualnym zakażeniem a nie przed przepracowaniem - tyle, proszę pani... i skoro pani temat ciągnie to pozwolę sobie przytoczyć dość chyba powszechną opinię, że tak jak 30 i więcej lat temu w PRL-u, tak po dziś dzień petent to największy kłopot, nieszczęście i ból tyłka dla urzędnika
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: