Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Brak chętnych do remontu

W lipcu mają ruszyć prace przy budowie przeprawy nad Wisłą w Wiśle. Będzie to kładka, którą sfinansuje prywatny inwestor. Tymczasem nie ma chętnych do remontu drogi, która do niej prowadzi.

Nie ma chętnych do rewitalizacji ulicy Wodnej w Wiśle. Krótka uliczka miała zostać wyremontowana. Wczesną wiosną miasto ogłosiło przetarg na jej renowację. Kilkusetmetrowy odcinek ma zostać odwodniony, wybudowana zostanie kanalizacja sanitarna, w miejsce betonowych płyt pojawi się asfalt. Niestety, ogłoszenie o postępowaniu trzeba było unieważnić, bo nikt na ofertę urzędu nie odpowiedział. W kwietniu rozstrzygnięto tylko przetarg na budowę kanalizacji sanitarnej w tym rejonie.

Ulica Wodna dochodzi do bulwarów nad Wisłą. Tam ma niebawem rozpocząć się budowa kładki nad rzeką, w rejonie hotelu Gołębiewski. Jednak jak zapewnia burmistrz Wisły Tomasz Bujok, problemy z remontem ulicy nie wpłyną na budowę przeprawy. - Kładka powstanie - mówi. Jak dodaje włodarz - Budowa przejścia łączącego hotel Gołębiewski z centrum miasta ruszy w lipcu, tak aby końcem sierpnia przeprawa była gotowa.

Pozwolenie na budowę jest prawomocne. Miasto zapłaciło za projekt, natomiast sama inwestycja będzie sfinansowana przez właściciela hotelu. Temat remontu Wodnej powróci, kiedy końca dobiegać będą prace związane z budową kanalizacji w tym miejscu.

Zobacz też: Wisła - będzie nowy most.

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: