Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Borgońka Cross już w maju

W ostatnią niedzielę maja do Hażlacha zawitają entuzjaści aktywnego trybu życia. Wszystko za sprawą biegu przełajowego „Borgońka Cross”.

W 2021 roku, o ile obostrzenia pozwolą, w Hażlachu odbędzie się kolejna edycja biegu przełajowego „Borgońska Cross”. Dla biegaczy dystans wyniesie ponad 10 km, dla rowerzystów ponad 20 km.. W rywalizacji mogą wziąć udział biegacze oraz miłośnicy jednośladów. Trasa jest wymagająca, szczególnie dla rowerzystów. Możliwe jest na niej osiągnięcie znacznych prędkości, wobec czego zawodnicy zobowiązani są do dostosowania szybkości zjazdu do posiadanych umiejętności. Zawodnicy startują obowiązkowo w kaskach! W nieco lepszej sytuacji są biegacze, jednak i tak, muszą się wykazać żelazną kondycją.

Organizatorzy wydarzenia mają nadzieję, że bieg się odbędzie i że przyciągnie wielu miłośników aktywnego trybu życia - Mijające miesiące były dla nas wszystkich bardzo ciężkie. Mam nadzieję, bo wiele na to wskazuje, że wkrótce wrócimy do normalności. Dlatego żeby odbudować relacje międzysąsiedzkie, żeby wyjść z domu i zaczerpnąć świeżego powietrza zaplanowaliśmy wiele atrakcji sportowych i kulturalnych. W tym celu zwiększyliśmy środki finansowe dla naszych organizacji pozarządowych, jak również nawiązaliśmy współpracę z podmiotami, które dysponują odpowiednim know-how. Jednym zdaniem: będzie się działo! A wszystko to w myśl zasady, że w gminie Hażlach nie ma miejsca na nudę! – mówił w rozmowie z portalem ox.pl Grzegorz Sikorski Wójt Gminy Hażlach.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-04-27 16:54:45
Ruben: Od dawna mam zaplanowany start w Pszczynie (29.05), szkoda.
2021-04-27 16:54:47
Ruben: Od dawna mam zaplanowany start w Pszczynie (29.05), szkoda.
2021-04-28 09:09:03
wyśmienity cwaniaczek: crosfitofcy to fajni ludzie tacy nie za mądrzy...... to taka forma dresa z beemki ino teraz modna
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: