Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Bombki choinkowe w wykonaniu najmłodszych

14 grudnia w przedszkolu nr 4 w Cieszynie wręczono nagrody laureatom międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego. Zadaniem najmłodszych artystów było wykonanie bombki choinkowej dowolną techniką. Dlatego też różnorodność prac była wielka. Jedne były typowymi pracami rysunkowymi bądź wyklejankami, inne natomiast były przestrzenne - po prostu misternie ozdobione, gotowe do zawieszenia na choince ozdoby.

- Naprawdę trudno było zdecydować, która praca była najtrudniejsza, najpiękniejsza, najbardziej czasochłonna... - mówiła Sylwia Bury, organizatorka konkursu podczas uroczystości wręczania nagród laureatom zachęcając przybyłych na ogłoszenie wyników konkursu rodziców do obejrzenia wystawki najlepszych prac plastycznych cieszyńskich przedszkolaków. Można to było zrobić jedynie wtedy, gdyż misternie wykonane prace większość konkursowiczów zabrała ze sobą, by stanowiły ozdoby na ich domowych choinkach.

Konkurs nie ma długich tradycji. Zorganizowano go po raz drugi, ale Sylwia Bury z przedszkola nr 4 zapewnia, że będzie w kolejnych latach kontynuowany, gdyż przynosi dzieciom wiele radości, a także korzyści.

- Chodzi o to, żeby rozwijać kreatywność dziecięcą, żeby mobilizować je do działania, pokazywać im po co się staramy. Żeby widziały, że jest to doceniane, że warto się starać, że im więcej włożymy pracy, tym lepsze powstaje dzieło
– mówi doświadczona przedszkolanka. Można jednak się zastanawiać, czy rywalizacja dla dzieci w tym wieku nie niesie zagrożenia w postaci zniechęcenia się do dalszych prób tych, którym wygrać się nie udało. - Idea naszego konkursu jest taka, żeby jednak każdy otrzymał jakąś nagrodę za swoją pracę, ponieważ każdy się napracował. Wiadomo, że pierwsze trzy miejsca mogą być tylko trzy, natomiast moim celem jest, by jednak każde dziecko otrzymało jakąś nagrodę za swoją pracę, żeby było docenione.

Jakiejś selekcji jednak dokonać trzeba było. Z jednego przedszkola nadesłać można było maksymalnie pięć prac. Dzięki temu, że organizatora konkursu, przedszkole nr 4 wsparł Zespół Jednostek Oświatowych wszystkie dzieci otrzymały nagrody. W konkursie wzięło udział siedem spośród jedenastu cieszyńskich przedszkoli publicznych. A oto zwycięzcy:

grupa 3-4 lat:
1. Alina Madzia (P 9)
2. Kaja Sirek (P 8)
3. Pola Puzio (P 8)
 

grupa 5-6 lat:
1. Milena Swakoń (P20)
2. Natalia o Alicja Wnuk (P.4)
3. Paulina Gunia (P19)
 

(indi)


źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: