Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Boks: Umarł król, niech żyje król!

Jako pierwsi tydzień temu poinformowaliśmy o tym, że Tomasz Adamek trenuje w Gilowicach a Andrzej Gołota w Wiśle przed walką stulecia, jak określano pojedynek tych dwóch polskich pięściarzy.

Emocje przed walką były ogromne, dodatkowego smaczku dodał fakt, że Gołota jest „cięższy” od Adamka o ok. 20 kg. W sieci znalazło się także wiele opinii, że sama walka ma być ustawiona. Gołota miał honorowo przegrać na punkty, aby otworzyć Adamkowi drogę do startowania w wadze ciężkiej. 41-letni „Andrew” w ten sposób miałby przejść na zasłużoną emeryturą, dodatkowo kasując za to niezłą sumę pieniędzy oraz kilka, kilkanaście procent za kilka najbliższych pojedynków Adamka. 
 Już w pierwszej rundzie było widać, że wszelkie spekulacje to fikcja. Nikt nie spodziewał się z pewnością knockdown’u w pierwszej rundzie – Gołota ląduje na deskach. Adamek zaatakował serią ciosów i zdecydowanie to on był bardziej aktywną stroną całej tej walki. Jedynie trzecia runda była tą, w której Gołota sobie jako tako radził. W piątej wystarczyło kilka serii ciosów i amerykański sędzia słusznie przerywa walkę. Brak tej decyzji mógłby się źle dla zataczającego się na nogach Gołoty skończyć – Co zrobić, źle się przygotowałem chyba… – powiedział po walce dziennikarzowi Polsatu przegrany pięściarz. – Trener mówił, że ty jesteś jak kot, masz dziewięć żyć, także pewnie jeszcze wrócisz? Pytał dalej dziennikarz – nie wiem… - odpowiedział bez wiary Gołota.
Chłopie mam wesele w rodzinie, jadę na poprawiny! – krzyczał uradowany Adamek. – To ja! wy oceniajcie, eksperci, kibice. Ja pokazałem to co potrafię robić, to moje życie, właśnie pięściarstwo = powiedział po walce Adamek, odnosząc się jednak z szacunkiem do Gołoty – znam Andrzeja, wiem czego się po nim spodziewać, ma jednak swoje lata i jest zasłużonym pięściarzem.

Obaj zawodnicy to najbardziej znani polscy bokserzy. Andrzej Gołota to zawodnik prestiżowej wagi ciężkiej, był wielokrotnym pretendentem do tytułu Mistrza Świata. Jego zmagania na ringu śledziły miliony telewidzów w kraju i zagranicą. Tomasz Adamek natomiast to aktualny Mistrz Świata federacji IBF, a także były mistrz federacji WBC. Ta walka była jego udanym debiutem w wadze ciężkiej.

Tomasz Adamek stoczył do tej pory 40 walk z czego zwycięsko wyszedł z 39. Jedną walkę przegrał. 26 razy wygrał przez nokaut. Zdobyte tytuły: Mistrz świata w wadze juniorciężkiej IBF i IBO, Mistrz świata w wadze półciężkiej WBC

Andrzej Jan Gołota brązowy medalista olimpijski z Seulu. Stoczył 51 walk z czego z 41 wyszedł zwycięsko, 8 razy walkę przegrał. 33 razy wygrał przez nokaut. 1 walka zakończona została remisem a 1 została nie uznana. Przypomnijmy, o czym pisaliśmy w poprzednim artykule, że walka, która odbyła się 20 października 2000 w Detroit pomiędzy Gołotą a Tysonem (w której nasz pięściarz „odmówił” dalszej walki) została przez komisję boksu stanu Michigan uznana za walkę nieodbytą – w organizmie Tysona wykryto niedozwolone substancje.


  [PL]

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: