Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Boisko do przebudowy

W nowym roku szkolnym na Górnym Borze będzie można grać w piłkę nożną na świeżo przebudowanym boisku. Końcem maja został rozstrzygnięty przetarg na realizację zadania ''Przebudowa boiska do piłki nożnej o sztucznej nawierzchni''.

Jak twierdzi skoczowski magistrat, przyczyna przebudowy obiektu  leży w jego  intensywnej eksploatacji a także niewłaściwej pielęgnacji.  Remont stał się więc konieczny, tym bardziej że obiekt cieszy się dużą popularnością – korzystają z niego szkoły, sekcje sportowe oraz mieszkańcy.

-  Aktualnie powierzchnia boiska wynosi 1775 m2. Zadaniem wykonawcy, firmy Solid-Stet sp. z o.o. ze Szczecina, jest rozbiórka istniejącej nawierzchni, wykonanie nowego drenażu boiska i ułożenie nowej, powiększonej o ponad 2100 m2 nawierzchni z trawy syntetycznej. Ponadto wokół boiska pojawi się ogrodzenie typu piłkochwyt za liniami bramkowymi oraz od strony północnej – wyjaśnia burmistrz Mirosław Sitko.

Koszt całego przedsięwzięcia wynosi niewiele ponad 850 tys. złotych brutto. Prace budowlane powinny zakończyć się przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. 

(red/mat.pras.)

źródło: ox.pl/mat.pras.
dodał: CR

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-07-03 10:18:19
skoczowiak911: \"Prace budowlane zaplanowano na koniec tegorocznych wakacji\"-szanowna redakcjo- chyba zakończenie prac budowlanych zaplanowano na koniec tegorocznych wakacji?!
2015-07-03 10:58:58
skoczowiak911: o a tak jeszcze ładniej :)
2015-07-03 21:59:05
CZŁONEK: Bardzo się cieszę. W końcu mój wnuczuś będzie mógł grać na nim , a panowie Prezesi z Lukamu nie będą marudzili gdzie się z nimi podzieją. Czekamy cierpliwie .
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: