Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Bogumin. Nowe życie opuszczonego domu

Ponad stuletni opuszczony budynek, w którym dawniej znajdował się Dom Opieki w Boguminie, przeszedł kompleksową modernizację. Koszt inwestycji dofinansowanej ze środków unijnych wyniósł 11,5 mln koron (ponad 2,2 mln zł).

W willi powstały dwa mieszkania, do których wprowadzi się osiem osób niepełnosprawnych - podopiecznych Bogumińskiego Centrum Opieki Społecznej. - Niektórzy z nich są klientami naszych warsztatów socjoterapeutycznych, które prowadzimy przy ulicy Masarykova. Ich nowy dom znajduje się zaledwie kilkadziesiąt metrów dalej, więc nie będą musieli daleko dojeżdżać do miejsca codziennej opieki. Zyskają też pewność dachu nad głową, co dla wielu z nich nie jest oczywiste - im mają więcej lat, tak coraz starsi są też ich rodzice lub opiekunowie. Mogą zostać bez nikogo, kto zaopiekowałby się nimi w przyszłości - mówi Petra Chalupová, dyrektor centrum.

To jednak nie koniec prac w willi. Po zakończonym remoncie zostaną do niej teraz wstawione meble i niezbędny sprzęt, a koszty wyniosą 1,8 mln koron (ok. 350 tys. zł). Na zewnątrz jednak zachowano pierwotny wygląd budynku. - Chcieliśmy zachować oryginalny, historyczny charakter budynku, w tym elementy dekoracyjne. Dlatego wystarczyła tylko nowa fasada w przyzwoitym odcieniu - dodaje architekt Jan Hock z Wydziału Rozwoju i Inwestycji Urzędu Miasta Bogumin.

KR/MU Bohumin

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: