Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Blokada i tak będzie. Organizatorzy nie rezygnują z protestu na 'wiślance'

Samej drogi mają nie blokować ale... będą chodzić po pasach. Mimo braku zgody, w Ustroniu - Nierodzimiu od godziny 13.00 ma rozpocząć się protest niezadowolonych mieszkańców Śląska Cieszyńskiego. Taką formę wybrali ci, którzy nie zgadzają się na ostatnie cięcia w rozkładach jazdy cieszyńskiego oraz bielskiego PKSu oraz Przewozów Regionalnych PKP.
Akcja protestacyjna ma rozpocząć się około godziny 14.00. Rozmawiałem z właścicielką firmy Mokate, nie chcemy blokować pracowników tej firmy - zapowiada Mariusz Janoszek jeden z organizatorów protestu.
Jak mówią organizatorzy, samej ‘wiślanki’ nie mają zamiaru blokować - ale chodzić po pasach nikt nam  nie zabroni - mówi Mariusz Janoszek jeden z organizatorów protestu.
 
 
 
Zdaję sobie sprawę że jest to forma ‘lepperiady’ ale od czegoś trzeba zacząć - mówi Mariusz Janoszek. Jak dodaje, miejsce protestu zostało wybrane nie przypadkowo. Zdaniem organizatora w całym powiecie cieszyńskim są dwie miejscowości, które żyją z turystyki a reszta regionu jest traktowana po macoszemu. A przez Nierodzim wiedzie droga właśnie do Ustronia i Wisły. Stąd też zorganizowanie akcji w tym miejscu i o tym czasie ma zainteresować media, zarówno te lokalne jak i ogólnopolskie. Na to liczą organizatorzy. Zdaniem Janoszka, pomimo braku akceptacji władz Ustronia, manifestacja i tak się odbędzie.
 
 
Jednak zdaniem Ireneusza Korzonka, zastępcy naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego cieszyńskiej Policji, takie zgromadzenie jest nielegalne. Na dzień dzisiejszy wiemy tyle, że te osoby nie posiadają zezwolenia na zgromadzenie się. Czyli wszystkie działania, jeśli takowe będą - są nielegalne - mówi Korzonek.
 
 
Wszystko zależy od tego, jak do naszych poleceń będą się stosowali uczestnicy tego protestu. - kończy Korzonek.
Protest jest zapowiadany dzisiaj, w piątek na godzinę 13.00. protestujący mają zgromadzić się tuż przy firmie Mokate w Nierodzimiu.
 
Jan Bacza
źródło: OX.PL
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: