Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

"Błąd w sztuce" w bibliotece

W środę (29.01.2020) w sali konferencyjnej Biblioteki Miejskiej w Cieszynie odbyło się spotkanie autorskie z Mariuszem S. Kusionem, połączone z promocją jego najnowszego tomiku „Błąd w sztuce”. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach działania Cieszyńskiej Studni Literackiej.

Mariusz S. Kusion zadebiutował w 2015 roku, kiedy wydał tomik poezji „Zarządzanie zasobami emocjonalnymi”. W 2017 roku ukazała się wersja dwujęzyczna – polsko-ukraińska – dzieła. Tomik został przetłumaczony również na język angielski, włoski, bułgarski i serbski. W 2019 roku pojawił się kolejny tomik poezji autora, zatytułowany „Błąd w sztuce”. To tego dzieła dotyczyło spotkanie, chociaż poruszano również tematy, związane z innymi aspektami życia i literatury.

Poeta, który przybliżył w bibliotece swoją twórczość, na co dzień zajmuje się czymś zupełnie innym. Jego praca nie ma zbyt wiele wspólnego z poezją, chociaż otacza się słowem pisanym – zajmuję się doradztwem prawnym i jestem otoczony dokumentami. Pracuję głównie na umowach (…) w mojej działalności publicystycznej również nie ma zbyt wiele miejsca na poezję, piszę artykuły naukowe, z olbrzymią ilością przypisów – przedstawiał swoją pracę z przymrużeniem oka. Okazuje się, że po pracy odtwórczej, przychodzi czas na pracę twórczą i tutaj pojawia się miejsce na poezję.

Kusion ma w życiu zawodowym zajmuje się wieloma różnorodnymi kwestiami. Oprócz tomików poezji można spotkać się z jego artykułami naukowymi oraz ze szkoleniami, które prowadzi. Tematy dotyczą głównie własności intelektualnej, komercjalizacji wiedzy, współpracy międzysektorowej i prawa gospodarczego. Podczas spotkania, uczestnicy otrzymali również kartki pocztowe z krótkimi wierszami autorstwa poety, których celem jest popularyzowanie poezji.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: