Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Bitwa o wozy dla OSP

Nadchodzące wybory prezydenckie, które odbędą się 28 czerwca 2020 roku to ważna data dla strażaków. Jak poinformowało MSWiA, dla jednej gminy w każdym województwie, która w wyborach wykazała się najwyższą frekwencją zostanie zakupiony jeden wóz dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

Decyzja o sfinansowaniu zakupu wozu strażackiego, dla gminy, która wykaże się największą frekwencją w danym województwie (dotyczy gmin do 20.000 mieszkańców), ma na celu zachęcić mieszkańców wsi i małych miast do wzięcia udziału w wyborach - Warunkiem zdobycia nowoczesnego samochodu pożarniczego jest wykazanie się obywatelską postawą. Pojazdy ufundowane przez MSWiA trafią do jednostek w gminach do 20 tys. mieszkańców, po jednym na województwo. Samochody trafią do jednostek w gminach, w których odnotowana zostanie najwyższa frekwencja w wyborach prezydenckich. Pojazdy przekaże Komenda Główna PSP po uzgodnieniu z danym wójtem lub burmistrzem. Rozstrzygnięcie Bitwy o wozy nastąpi wkrótce, Prezydenta RP wybieramy już 28 czerwca – wyjaśniają strażacy.

W powiecie cieszyńskim szansę mają więc wszystkie gminy, poza Cieszynem i Skoczowem. Strażacy z regionalnych OSP już zachęcają wszystkich do głosowania – sfinansowanie zakupu wozu bojowego to duża szansa dla podniesienia poziomu wyposażenia w jednostce.

 

JŚ/ KPPSP

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

9
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-06-25 18:55:29
ciotka matylda: Co jeszcze sztab Dudy wymyśli aby tylko długopis wygrał? Przecież to jest następny przewał taki sam jak respiratory i maseczki! W drugiej turze , podobno, każdy kto zagłosuje na długopisa dostanie elektryczny samochód wraz kierowcą i rocznym abonamentem na darmowe ładowanie ! Oprócz tego każdemu PiS wybuduje oczko wodne wraz ze złotą rybką a w każdym budynku powyżej drugiego piętra zainstalują windy! Emeryci i renciści do końca życia dostawać będą co roku dodatkowo trzynastki i czternastki a nawet setki! Reszta hołoty ,jak to określił zwykły poseł, będzie dostawała po misce ryżu! Jutro to wszystko ma ogłosić prezydent na spędzie w Skoczowie! Głosujcie ludziska bo PiS robi z nas idiotów!
2020-06-25 20:01:20
knefel: ja-siokrzysio+500twoich innych nicków, z was nie trzeba robić idiotów. Wy już tak macie:)
2020-06-25 21:18:32
krzysztof.mm: auto dla strażaków za głosy na Dudę - pomysł idiotyczny, godny kompletnie spanikowanych speców od kampanii wyborczej - tak trzymać tonąca załogo
2020-06-25 22:43:11
politykier: krzy-sio, przypomnij sobie zabiegi o cieszyński budżet obywatelski... Zdaje się, że twoja pańcia stosuje podobne rozwiązania, uzależnione od POPARCIA, a nie tylko frekwencji...
2020-06-26 08:48:24
john: Niezawisła Prokuratura powinna w tym wypadku wszcząć postępowanie z art 229 KK.
2020-06-26 11:01:23
wojtoj: Sama idea promowania frekwencji jest moim zdaniem jak najbardziej słuszna. Należy jednak pamiętać o tym, że można oddać głos nieważny oraz można głosować na kandydata innego niż Andrzej, co również przekłada się na frekwencję.
2020-06-26 11:47:08
M53: Nigdzie nie jest napisane, że to za głosy na Dudę. Wozy mają być za frekwencje, a jak kto zagłosuje, to już jego sprawa. Uważam to za wielki skandal. Nie powinno się stosować przekupstwa wobec obywateli. Wybory są dobrowolne i taki , nazwę to, szantaż ze strony rządowych jest bardzo nie na miejscu. Poza tym, mamy ogromny deficyt, brakuje na płacowe zobowiązania wobec ludzi, a tu taka petarda. Guzik strażacy dostaną. Zawsze znajdzie się jakaś wymówka, by nie dać. Ile razy już tak pisiory nabrały społeczeństwo. Całe 5,5 ostatnich lat jadą na takich obiecankach. I zobaczcie jakie straszne przepisy przemycają w tych antycovidowych tarczach, zamiast zająć się ratowaniem gospodarki. Kompletnie odklejeni od rzeczywistości kłamczuchy jedne.
2020-06-26 11:56:42
Po Prostu: @wojtoj & M53 - PiS wie z sondaży i poprzednich wyników wyborów, że największe poparcie ma w takich właśnie małych gminach, chce je zmaksymalizować i dlatego tam lokuje parówkę strażacką, po prostu...;)
2020-06-26 12:49:21
hanbes: PoProstu ma rację. Nie będzie mowy o jakichkolwiek dodatkach za frekwencję dla większych miast bo tam pisiory leżą na łopatkach! Wozy strażackie + tuba z ambony to jedyny atut w niedzielę dla tych oszustów by dalej kręcić wałki...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: