Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Biegnij i orientuj się!

Zamknięta jest już lista startowa, ale uczestnicy liczą na gorący doping widzów i udział w kolejnych startach. Jutro w Goleszowie startują Mistrzostwa Śląska w Biegu na Orientację. Udział weźmie ponad 200 biegaczy.

Sprawność fizyczna i czas jest tu ważny, ale spryt i wysiłek intelektualny również. 1 maja startują w Goleszowie otwarte Mistrzostwa Śląska w sprinterskim Biegu na Orientację. Uczestnicy wystartują indywidualnie w dwunastu kategoriach wiekowych. Będzie również osobna kategoria, w ramach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych utworzono specjalną klasyfikację – MDP. Dystanse zależności od kategorii liczą od 1,5km do 3,5km.

- Areną zmagań będą lasy między Goleszowem a Dzięgielowem. Na strudzonych zawodników w bazie zawodów będzie czekało coś na ząb oraz napoje – mówi Eryk Stępień, kierownik zawodów. Odbywająca się w Goleszowie już piąty raz Euromajówka, odbywa się pod auspicjami Śląskiego Związku Orientacji Sportowej. Kluby polskie i czeskie porozumiały się i stworzyły Puchar Biegu na Orientację, to jest właśnie Euroregionalna Liga Biegów na Orientację. Dlatego to wydarzenie to jakby dwie imprezy w jednej - wyjaśnia Stępień.

Choć zapisy do tego biegu już zostały zamknięte, to organizatorzy zachęcają do kibicowania i przyjazdu do Goleszowa. Zapraszają też do wzięcia udziału w kolejnych zawodach.

- Stworzyliśmy markę InoSCI. To Imprezy Na Orientację Śląska Cieszyńskiego. Pod takim też adresem internetowym www.inosci.pl informujemy pasjonatów tych biegów o tym, co się dzieje w naszym regionie. Już zachęcam za dwa miesiące na imprezę do Brennej, 1 lipca na rozpoczęcie wakacji – mówi kierownik zawodów. Zaplanowano wówczas dla rodzin i początkujących trasę drużynową o długości 4 km i 8 punktów kontrolnych. Trasa 'Dla harpaganów' którą pokonywać będzie się indywidualnie, liczy około 10 km i 18 punktów kontrolnych. W sierpniu podobna impreza odbywać się będzie w Ustroniu.

Kto chce poznać walory przyrodnicze Śląska Cieszyńskiego, powinien jutro odwiedzić Goleszów a później wziąć udział w kolejnych biegach organizowanych na naszym terenie. - Wiele osób bierze udział w biegach górskich. Liczę, że biegi na orientacje staną się też atrakcyjne. Trzeba się nagłowić, jak rozłożyć trasę, by dobrze i najszybciej przebiec ją między punktami. Tutaj za każdym razem jest coś innego, interesującego- kończy Stępień.
Start pierwszego zawodnika w Goleszowie jest o godzinie 10.30. Na 14.00 zaplanowano zakończenie biegów.

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: