Biegli po Mistrzostwo Ustronia

W niedzielę (27.I.2013) na trasach biegowych nad Wisłą odbyły się V Mistrzostwa Ustronia w sprintach techniką klasyczną. Ponad stu zawodników i zawodniczek zameldowało się na starcie.

Zawody zostały rozegrane na przygotowanych trasach na bulwarach nad rzeką Wisłą  w centrum Ustronia. Dzięki pomocy Kolei Linowej „Czantoria” trasa zawodów była przygotowana ratrakiem w sobotę poprzedzającą zawody. Zawodnicy rywalizowali na dystansach: 2,5 km – mężczyźni (dwie pętle), oraz 1,25 km – kobiety (jedna pętla).

W rywalizacji kobiet na dystansie 1250 metrów triumfowała Danuta Ligocka z Istebnej. Drugie miejsce zajęła Anna Słowiok z Wisły a trzecie Klaudia Mirowska z Ustronia. - Jestem bardzo zadowolona z odniesionego zwycięstwa i czasu w jakim pokonałam trasę - mówiła zadowolona Danuta Ligocka. – Bardzo podobały mi się te zawody no i atmosfera! Tyle osób się starało, a sama trasa była perfekcyjnie przygotowana – podkreśla – zwyciężczyni.

Z kolei w biegu mężczyzn na dystansie dwa razy dłuższym triumfował Janusz Pilch z Wisły. Kolejne miejsca na podium zajęli Józef Wojtyła z Pogórza oraz Jan Pawłowski (Hard Bike Tęcza Tenczynek).

W poszczególnych kategoriach wiekowych najlepsi okazali się Marcelina Wojtyła (LKS Pogórze), Anna Słowiok, Danuta Ligocka, Grażyna Jarecka (Bielsko-Biała), Jan Pawłowski (Hard Bike Tęcza Tenczynek), Janusz Pilch, Józef Wojtyła, Zbigniew Hyrnik (LKS Pogórze), Franciszek Suchy (TKKF Beskidek Bielsko-Biała) oraz Michał Kobielusz (Jaworzynka). - Jeszcze nigdy nasze zawody nie zgromadziły na linii startu tylu zawodników – frekwencja była prawie dwukrotnie większa niż w ubiegłym roku – mówił po zakończeniu imprezy Andrzej Nowiński, z Ustrońskiej Szkoły Narciarstwa Biegowego. - Dobrze wybrany termin zawodów spowodował również, że na starcie stanęło wielu znanych zawodników - zaznaczył.  - Z pewnością wielkie znaczenie dla szerokiej popularyzacji naszych zawodów ma również dynamicznie rozwijająca się od kilku sezonów zimowych działalność Ustrońskiej Szkoły Narciarstwa Biegowego – podkreślił Nowiński.

źródło: mat.pras