Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Biegają, biegają...

Coraz częściej w Beskidach można zobaczyć narciarzy, którzy zmagają się z białym puchem i ze sobą na trasach biegowych. Narciarstwo biegowe przeżywa renesans i coraz więcej osób uprawia ten sport, dodajmy z całkiem dobrymi wynikami.

W zeszły weekend na trasach w Kubalonce biegacze narciarscy mieli swoje prawdziwe święto. To tu po raz 37. Odbył się tu Bieg o Istebniański Bruclik. Zwycięzcą tegorocznego biegu o główną nagrodę – istebniański bruclik został Krzysztof Kukuczka. Jest  to najprawdopodobniej najmłodszy zwycięzca tego biegu. 

Wraz z sukcesami Justyny Kowaczyk wzrosło zainteresowanie tym sportem wśród młodzieży, a dziś możemy cieszyć się z sukcesów młodych mieszkańców naszego regionu. Pięć miejsc na podium to dorobek zawodników NKS Trójwieś w rozegranym w Ustianowej koło Ustrzyk Dolnych Pucharze Bieszczadów w biegach narciarskich. W biegach techniką klasyczną na najniższym stopniu podium stanęli młodziczka Dorota Kaczmarzyk oraz junior Krzysztof Kukuczka 

W biegach techniką dowolną po raz drugi znakomicie zaprezentowała się Dorota Kaczmarzyk, która wygrała rywalizację w kategorii młodziczek. Na podium stanęli także juniorzy z MKS-u Istebna: Dominika Hulawy (drugie miejsce) oraz Patrycjusz Polok (trzecie miejsce). Nasi zawodnicy zdobyli również trzy miejsca na podium na rozgrywanych w słowackiej miejscowości Štrbské Pleso zawodów FIS "Slavic Cup" w biegach narciarskich. W sprincie na dystansie 1000 metrów techniką klasyczną trzecie miejsce zajął Sebastian Gazurek (NKS Trójwieś Beskidzka), który powtórzył ten wynik w biegu na dystansie 15 kilometrów techniką klasyczną. W tej konkurencji Sebastana Gazurka wyprzedził jego jego klubowy kolega Mariusz Michałek, który zajął drugie miejsce. 

Za wynikami idą również przygotowania beskidzkich miejscowości, aby biegacze narciarscy mogli korzystać z dobrze przygotowanych tras. W Istebnej powstają trasy narto-rolkowe, pobiegać można na Kubalonce, pod Czantorią, czy na bulwarach wiślanych w Ustroniu. Nad powstaniem tras zastanawia się też Wisła i Brenna. Zobacz więcej na ten temat: „ W Beskidach pobiegasz i tu i tam”. Zobacz też wyniki 37. Biegu o Istebniański Bruclik.

KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: