Biegacze z Istebnej i Wisły z medalami

Młodzi biegacze narciarscy z Gminy Istebna i Miasta Wisła doskonale radzą sobie na XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych "Małopolskie 2024". Zdobyli sporo medali.

14 lutego uroczyście otwarto XXX Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w sportach zimowych "Małopolskie 2024"

Sukcesy biegaczy z Trójwsi

W biegu dystansowym na 7,5 km rozgrywanym 15 stycznia na dwóch najwyższych stopniach podium stanęły zawodniczki z Trójwsi.

- Ponieważ rozgrywana w Zakopanem impreza ma status Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych Zuzanna Fujak została mistrzynią kraju juniorek zaś wicemistrzynią jej klubowa koleżanka Kamila Idziniak – informuje Gmina Istebna.

Z kolei w sprincie techniką dowolną również dwa medale powędrowały do zawodników z Gminy Istebna:

- Na trzecim stopniu podium rozgrywanej w Zakopanem imprezy, która ma status Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych stanęli Julia Rucka (MKS Istebna) oraz Przemysław Legierski (NKS Trójwieś Beskidzka) – chwalą się istebniańskie władze.

Trzecia konkurencja XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych "Małopolskie 2024" przyniosła istebniańskim biegaczkom złoto i srebro.

- W biegu dystansowym stylem dowolnym tytuł mistrzyni Polski juniorek (10 km) wywalczyła Zuzanna Fujak (NKS Trójwieś Beskidzka), dla której to drugie złoto imprezy.

Wicemistrzostwo kraju wśród juniorek młodszych (5 km) przypadło zawodniczce MKS Istebna Julii Ruckiej, która wcześniej wywalczyła brąz w sprintach – podają istebniańscy urzędnicy.

Sukcesy wiślan

Już pierwszego dnia rywalizacji w biegach narciarskich podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych - sprincie techniką dowolną srebro wywalczyła Laura Wantulok.

Na dystansie 10 km złoty medal wywalczył Tomasz Wąsowicz, zaś Dawid Pilch zdobył brąz.

Wśród Juniorek Młodszych srebrny medal wywalczyła Kamila Haratyk, a brązowy medal przypadł w udziale Laurze Wantulok.

W biegach techniką dowolną - trzeciej konkurencji XXX OOM w sportach zimowych Tomasz Wąsowicz zdobył srebrny medal w biegu na 15 km.

Wśród Juniorek Młodszych Laura Wantulok zajęła miejsce 3

Ostatnią konkurencją był bieg w team sprintach techniką klasyczną.

W kategorii Juniorów srebro wywalczył duet Tomasz Wąsowicz i Dawid Pilch.

W Juniorkach Młodszych złoto wywalczył team Laura Wantulok i Kamila Haratyk, zaś brązowy medal zdobyły Olga Cieślar i Anna Cieślar.