Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

„Bieg po Nowe Życie” przesunięty

Od 2011 roku w Wiśle organizowane jest jedno z największych w Polsce wydarzeń promujących ideę transplantacji narządów i świadomego dawstwa „Bieg po nowe życie”. W tym roku w dniach 17-18 kwietnia w Wiśle miała się odbyć 16 edycja tej imprezy.

Tego można było się spodziewać, organizatorzy wydarzenia podali informację, że w związku z zagrożeniem koronawirusem impreza została przesunięta na 20 czerwca. Decyzja została podjęta, jak zapewniono, w trosce o zdrowie uczestników wydarzenia, zwłaszcza osób po przeszczepach. W poprzedzający „Bieg po nowe życie” wieczór odbywa się również w Wiśle gala polskiej transplantologii, podczas której wręczane są nagrody Drugiego Życia. Gala odbędzie się 19 czerwca.

Projekt imprezy powstał z inicjatywy sportowca Przemysława Salety oraz Beaty Jurkschat, która zajmuje się promocją projektów społeczno-sportowych. Przemysław Saleta, który sam jest dawcą nerki, zaznacza, że impreza nie została odwołana, a jedynie przeniesiona na inny termin.

Pierwsza edycja odbyła się w 2011 r. na Kubalonce i w Wiśle. Impreza rokrocznie gromadzi wiele osób po przeszczepach organów, a także popularnych aktorów, piosenkarzy, dziennikarzy i sportowców.

AK, mat. Pras.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: