Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Bieg po nowe życie już 14 maja!

Już po raz 20. w Wiśle spotkają się osoby po przeszczepach i dawcy organów, aby we wspólnym biegu, zwrócić uwagę na temat przeszczepów. Towarzyszyć im będą celebryci. Impreza odbywa się pod Patronatem prasowym Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL.

14 maja to kolejna z ważnych dat Biegu po Nowe Życie. Tego dnia w Wiśle po raz 20. spotkają się osoby po przeszczepieniu, które w sztafetowym marszu nordic walking przejdą wspólnie ze znanymi osobami ze świata filmu, teatru, estrady, sportu i mediów oraz autorytetami polskiej medycyny transplantacyjnej – lekarzami i koordynatorami oraz partnerami symboliczny kilometr.

Jak mówią organizatorzy to  krótki dystans  z wielkim przesłaniem – wsparciem idei świadomego dawstwa narządów. -  To miała być jednorazowa inicjatywa, mieliśmy się po prostu spotkać jeden raz i zwrócić uwagę na problem. Problem niewystarczającej liczby narządów do przeszczepień. Teraz jesteśmy razem 11 lat, i cieszymy się na 20 spotkanie. To jest wielka wartość Biegu po Nowe Życie, który cały czas niesie ważny przekaz, walczy z mitami dotyczącymi  transplantacji narządów, edukuje i uświadamia -  cieszy się Przemysław Saleta – ambasador i współtwórca wydarzenia. Formuły biegu nie modyfikujemy zgodnie z zasadą „sprawdzonego się nie zmienia”. Mamy natomiast „mocną” zmianę w programie – zaznacza Arkadiusz Pilarz – dyrektor Biegu po Nowe Życie. – Postanowiliśmy, że 20. Bieg po Nowe Życie rozpocznie się o 15:00, czyli trzy godziny później niż zwykle. Dlaczego? Liczymy, że popołudniową porą jeszcze więcej kibiców przyjdzie zobaczyć nasze wydarzenie  - mówi  Pilarz.  

W 20. Biegu po Nowe Życie weźmie udział ponad 80 osób po przeszczepieniu. Nie po raz pierwszy na trasie spotkamy Mariusza Mroziewicza, którzy przeszedł transplantację serca w Szpitalu Klinicznym Przemienienia Pańskiego w Poznaniu. Mariusz urodził się z wrodzonym blokiem przedsionkowo-komorowym, ale przez kilkanaście lat żył normalnie, nie miał żadnych dolegliwości. Z czasem zdiagnozowano u Mariusza kardiomiopatię rozstrzeniową, jego stan coraz bardziej się pogarszał, rozwinęła się niewydolność serca. Każdy wysiłek, nawet codzienne czynności, takie jak umycie się, były dla niego wysiłkiem ponad siły. Transplantacja dała mu nowe życie.

- Warto zajrzeć do Wisły by naładować swoje baterie do pracy, tak robi już od 5 lat jeden z większych bankó w Polsce. Wisła to dla nas miejsce wyjątkowe, tutaj po raz pierwszy postanowiliśmy wesprzeć Bieg po Nowe Życie – mówi Przemysław Kończal, Prezes Zarządu Santander Consumer Banku, Generalnego Partnera Biegu po Nowe Życie. Jesteśmy z Biegiem od 5 lat, zatem dla nas to szczególny jubileusz i kolejna okazja do fantastycznych spotkań z osobami po przeszczepieniu, ludźmi, których historie uczą nas i wzruszają, dają motywację do działania. Nasi pracownicy bardzo chętnie włączają się w tę inicjatywę charytatywną, dlatego cieszymy się, że możemy wspólnie  zaangażować się i wspierać tak ważną społecznie ideę   – dodaje.

Portal OX.PL objął imprezę patrontem prasowym.Zobacz ubiegłoroczną edycję imprezy TUTAJ.


KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: