Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Biblioteka z Wisły druga!

O dużym sukcesie mogą mówić pracownicy wiślańskiej biblioteki. Modernizacja biblioteki zajęła drugie miejsce w głosowaniu internautów w konkursie na ''Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego''.

O szansach zrealizowanych projektów z naszego powiatu pisaliśmy pod koniec sierpnia [Zobacz: Biblioteka, ogród, park?]. Do tegorocznej - 17. edycji konkursu zgłoszono 43 realizacje, które zlokalizowane są na terenie 30 gmin, w tym trzy realizacje z powiatu cieszyńskiego – Bibliotekę im. J. Śniegonia w Wiśle, Ogród Dwóch Brzegów w Cieszynie i park na Górnym Borze w Skoczowie.

Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2016. Internauci oddali prawie 9 tys. głosów przyznając swój tytuł dla najlepszej inwestycji. Najwięcej punktów zebrał „Park Cegielnia, czyli Żorski Central Park” (2579). Następne miejsca zajęły „Przebudowa pomieszczeń Domu Zdrojowego na potrzeby Miejskiej Biblioteki Publicznej im. J. Śniegonia w Wiśle” (1508 punktów) oraz Dom Pamięci Żydów Górnośląskich w Gliwicach (1366). Realizacja z Cieszyna zdobyła 160 punktów, a skoczowski Górny Bór 108 punktów.
- Wyniki głosowania podał do wiadomości Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Startowały 43 realizacje z całego województwa śląskiego. Drugie miejsce biblioteki w Wiśle to ogromny sukces [...] Dziękujemy wszystkim za udział w głosowaniu i przyznane nam punkty – dziękuję pracownicy Biblioteki.

Konkurs organizowany jest pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział Katowice i Towarzystwem Urbanistów Polskich Oddział Katowice. Werdykt jury podany zostanie na przełomie października i listopada br. podczas uroczystości ogłoszenia wyników i wręczenia nagród w ramach Śląskich Dni Architektury.

Zobacz również:
Wisła: biblioteka zaprasza

red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: