Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Biblioteka Miejska w Cieszynie sprzedaje książki na UŚ

We wtorek (19.11.2019) przedstawiciele Biblioteki Miejskiej w Cieszynie znów zawitali w gościnnych progach Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, gdzie 19 i 20 listopada przeprowadzają kiermasz książki używanej. Stanowiska są usytuowane w holu głównym, a do włączenia się w akcję, dzięki której książki zyskują drugie życie, zaproszeni są wszyscy zainteresowani, nie tylko studenci i pracownicy Uniwersytetu Śląskiego.

Jest to kolejna edycja akcji, w której kiermasz książek organizowany jest na terenie Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Dzięki współpracy dwóch instytucji, setki książek trafiają do nowych domów, a biblioteka zbiera fundusze na nowości wydawnicze – środki, które zgromadzimy podczas kiermaszu, jak zwykle zostaną przeznaczone na zakup nowości wydawniczych. Dzięki kiermaszom książki zyskują nowe życia, a my możemy zakupić pozycje, o które proszą nasi czytelnicy, uzupełnić księgozbiory. Podczas listopadowej edycji kiermaszu mamy do sprzedania około 50 kartonów książek, w każdym jest kilkadziesiąt sztuk. Ciężko określić ile pieniędzy uda się zgromadzić, jednak z pewnością dzięki temu uda się zakupić jakieś nowości – wyjaśniała

Wszystkie książki, które znalazły się na kiermaszu, pochodzą od darczyńców, którzy na przykład likwidując mieszkania otrzymane w spadku, czy też porządkując własne zbiory, nie decydują się na zniszczenie niepotrzebnych egzemplarzy, zamiast tego wolą zanieść je do biblioteki. W cieszyńskiej bibliotece nie indeksuje się starych egzemplarzy, chyba że książka jest poczytna i potrzebna w celu uzupełnienia zbiorów. Zamiast tego, co jakiś czas organizowany jest kiermasz, podczas którego osoby zainteresowane mogą znaleźć coś dla siebie. Tym razem organizatorzy kiermaszu zobowiązali się do dostarczenia książek na tematy takie jak m.in. pedagogika, sztuka, czy socjologia, czyli zagadnieniami związanymi z kierunkami studiów na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego. Nie zabrakło jednak pozycji związanych z innymi dziedzinami nauki, literatury rozrywkowej i pozycji skierowanych do dzieci. Wszyscy zainteresowani mogą skorzystać z kiermaszu również w środę (20.11.2019).

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-11-20 07:05:45
tom lem: KTO? - "wyjaśniała" - BIBLIOTEKA? ;-) Biblioteka ma głos?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: