Białończyk w nowym zespole!

Guerciotti - Kiwi Atlantico. To w barwach tego zespołu będzie się ściągać w przyszłym sezonie, urodzony w Cieszynie a mieszkający do tej pory w Zebrzydowicach, Kamil Białończyk.

Dla 18-letniego kolarza szosowego to z pewnością duży krok naprzód. I nie jest to przypadek, że to właśnie po Białończyka zgłosili się Hiszpanie. Już wcześniej niejednokrotnie okazywał się najlepszy wśród rówieśników, między innymi w jeździe indywidualnej na czas podczas 8. Stonawskiej Czasówki.

Jego ostatnim pracodawcą był zespół OK Pro Cycling. Białończyk nie będzie jedynym Polakiem w hiszpańskiej drużynie. Kilka godzin wcześniej o podpisaniu kontraku, z tą samą ekpią, poinformował Michał Pustuła.

- Nasz wyjazd udał się dzięki pomocy firmy Guerciotti oraz znajomemu Hiszpanowi. Liczę, że tam rozwinę swoje umiejętności kolarskie i poprawię dotychczasowe wyniki. Do tej pory trenowałem pod okiem Sławomira Kohuta, a teraz opiekę nade mną przejmie Enrique Salgueiro – szef ekipy Guerciotti Kiwi Atlantico - przyznał 18-latek, w rozmowie dla seriwsu naszosie.pl.
 

Andrzej Poncza


źródło: ox.pl
dodał: AP

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją