Biało-czerwone podium!

Polacy, podobnie jak to miało miejsce we wczorajszym konkursie, zdominowali rywalizację na skoczni im. Adama Małysza, z tą różnicą, iż dziś obsadzili wszystkie miejsca na podium. Ze zwycięstwa radował się Kamil Stoch (na zdj.).

Podczas wczorajszych zmagań na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle oglądaliśmy w akcji aż jedenastu reprezentantów Polski, ale dziś Thomas Thurnbichler mógł wystawić tylko sześciu skoczków, a wśród nich nie zabrakło zawodników Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego - Pawła Wąska oraz Piotra Żyły. Jednak bohaterami niedzielnego konkursu okazali się Kamil Stoch, Dawid Kubacki oraz Jakub Wolny - ta „3” obsadziła wszystkie miejsca na podium, a z wygranej radował się trzykrotny mistrz olimpijski. Kubacki, który triumfował wczoraj, zajął drugie miejsce, a Wolny stanął na najniższym stopniu.

Paweł Wąsek oddał najkrótszy skok spośród biało-czerwonych w pierwszej serii – 115 m – i na półmetku zajmował 23. miejsce. Ustronianin znacznie poprawił się w rundzie finałowej, w której uzyskał aż 131 metrów, dzięki czemu zanotował awans aż o trzynaście(!) lokat i konkurs ukończył na 10. pozycji… ex aequo z Piotrem Żyłą. - Co poszło nie tak? Drobne błędy popełniłem. Jeszcze jest trochę do poprawy - przyznał Żyła w rozmowie dla TVP Sport.