Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Bezpłatne kompostowniki dla mieszkańców

Urząd miast w Ustroniu rozpoczął realizację programu bezpłatnego użyczenia kompostowników.

Program ma na celu propagowanie proekologicznej świadomości mieszkańców, aby w najprostszy sposób, poprzez kompostowanie odpadów zielonych oraz kuchennych uzyskać kompost.

Kompostować można niemal wszystkie odpady organiczne, o ile nie zawierają toksycznych substancji. Wrzucamy także zwiędnięte rośliny jednoroczne, liście (oprócz liści orzecha włoskiego), cienkie gałązki, a także niezadrukowany papier (śniadaniowy, chusteczki, serwetki, tektura), słomę, siano, skorupki z jajek, fusy po kawie.

Miasto Ustroń planuje zakup kompostowników o dwóch pojemnościach: 300-400 litrów oraz 650-750 litrów. Dla działek o powierzchni do 500-600 m2 sugeruje się wybrać mniejszy kompostownik, a powyżej 600 m2 większy. Po 5 latach prawidłowego użytkowania, kompostownik przejdzie na własność mieszkańca.

Warunkiem zakwalifikowania do Programu jest złożenie wniosku. O przyznaniu kompostownika decydować będzie kolejność jego złożenia. A na dokumenty urząd wyznaczył termin w dniach od 11.03.2019 do 15.03.2019r. w godzinach od 7.30 do 15.30 w biurze podawczym, pok. nr 2 na parterze Urzędu Miasta Ustroń.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: