Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Bezpiecznie za kierownicą

Trwa okres wakacyjnych wyjazdów. Pokonujemy większe bądź mniejsze odległości i napotykamy na różne sytuacje na drodze, które nie rzadko wymagają umiejętności i odpowiedniej techniki za kierownicą. Policjanci potwierdzają, że wyprzedzanie pojazdem to najbardziej niebezpieczny manewr, jaki wykonuje kierowca w ruchu drogowym.

Miesiące wakacyjne to okres, w którym odnotowuje się wiele wypadków drogowych. - W wakacje 2018 roku z powodu nieprawidłowo wykonanego wyprzedzania doszło do 352 wypadków, w których zginęło 56 osób a 422 zostało rannych. Należy zaznaczyć, że wśród wszystkich przyczyn wypadków drogowych to właśnie ten błędnie wykonany manewr powodował największe prawdopodobieństwo powstania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. – informują policjanci.

Wyprzedzanie jest jednym z najbardziej niebezpiecznych manewrów, jaki kierowcy wykonują na drodze. Manewr ten łączy ze sobą konieczność wykonania szeregu czynności w tym samym czasie. Kierujący pojazdem jest zobowiązany przed wyprzedzaniem upewnić się, czy ma dość miejsca, by bezpiecznie wykonać taki manewr, upewnić się czy kierowca jadący przed nim nie zasygnalizował wcześniej zamiaru wyprzedzania innego pojazdu, oraz czy kierujący pojazdem, jadący za nim, nie rozpoczął wyprzedzania. 

Aby więc bezpiecznie dotrzeć do celu nie zapominajmy o przepisach ruchu drogowego oraz zdrowym rozsądu.

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: ES

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: