Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Bezpiecznie w majówkę

Długi majówkowy weekend przed nami. Wiele osób wykorzystało dzień urlopu w piątek i może cieszyć się czterema dniami wolnego. Ten czas jest jednak pracowity dla policjantów. 'Będzie więcej patroli'- zapowiadają.

Od dziś (30.04.2014) w całym kraju na drogach będzie więcej patroli - to za sprawą długiego wolnego weekendu: - Podczas tegorocznego długiego weekendu majowego, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek, będą czuwać policjanci ruchu drogowego. Już od środy na trasach wylotowych z miast pojawi się więcej patroli. Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Będą kontrolować także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach będą obecne także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory - mówi Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji, inspektor dr Mariusz Sokołowski.

Policjanci apelują o rozważną jazdę i przypominają, że do głównych przyczyn wypadków drogowych zalicza się: wymuszenie pierwszeństwa, nieprawidłowe wyprzedzanie i nadmierną prędkość oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Jedźmy z wyobraźnią i rozsądkiem!

(red.)

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: