Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Bezpieczne wakacje

Pod koniec czerwca rozpoczynają się wakacje. We wspólnej akcji ''Przed wakacjami, co warto wiedzieć?'', w której bierze także udział cieszyńska policja, różne instytucje przypominają o czym warto pamiętać, wybierając się na urlop.

Wyjeżdżając na wakacje, należy sprawdzić stan techniczny pojazdów, szczególnie jeżeli chodzi o kwestię wynajęcia autokaru. Organizatorzy wyjazdów czy to kolonijnych czy szkolnych, mogą z wyprzedzeniem poprosić o sprawdzenie stanu technicznego autobusu przez Policję lub Inspekcję Transportu. Pewne informacje można uzyskać samemu, prosząc o okazanie badania technicznego pojazdu lub ustalając z którego roku jest autokar i jaki ma przebieg. To pozwala uniknąć podróży autobusem niezdatnym do jazdy. W trakcie podróży należy także przestrzegać pewnych zasad, m.in. nie wychylać się przez okna, nie spacerować, czy biegać. Dotyczy to głównie wycieczek szkolnych, kolonijnych, w których uczestniczą dzieci. Jeżeli podróżujemy autokarem lub wysyłamy dzieci na wycieczkę, warto upewnić się także kto jest organizatorem tej wycieczki i dopilnować, aby w dłuższej trasie podróżowało dwóch kierowców.

Wakacje sprzyjają też spędzaniu wolnego czasu nad wodą. Należy pamiętać, aby kąpać się tylko w wyznaczonych miejscach, tam gdzie jest ratownik WOPR, nie odpływać zbyt daleko od brzegu, gdyż grozi to utonięciem. Nie każdy jest zawodowym pływakiem, dlatego warto nie przeceniać swoich umiejętności pływackich. Jeżeli chcemy udać się w dłuższą trasę płynąc, dobrze wziąć kogoś ze sobą lub skorzystać z asekuracji łodzi. Nie należy zapominać także, aby nie korzystać z kąpielisk po zmroku i spożyciu alkoholu.

Wakacje to czas odpoczynku, warto nie zapominać o swoim bezpieczeństwie i swoich bliskich nawet podczas urlopów.

red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: MP

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: