Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Bezpieczne święta

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Dla wielu z nas jest to czas zakupów, wyjazdów z domu oraz związanego z tym zamieszania. W gorączce przygotowań nie zapominajmy o bezpieczeństwie swoim i bliskich.

Bądźmy czujni i ostrożni - czas przedświątecznych zakupów, to niestety czas żniw dla kieszonkowców! Szczególna uwagę warto zachować w miejscach zatłoczonych. Starajmy się też nie nosić przy sobie wiekszej gotówki i nie pokazujmy zawartości swojego portfela. Panie powinny zamykać swoje torebki.

Z kolei planując rodzinny wyjazd pamiętajmy o zabezpieczeniu mieszkania - włamywacze nie świętują! By uniknąć nieprzyjemnych sytuacji koniecznie pozamykać wszystkie okna i drzwi. Warto poprosić sąsiadów o zerknięcie na naszą posesję czy mieszkanie. Nie zostawiajmy w domu dużych pieniędzy.

W czasie robienia zakupów przez internet nie darzmy sprzedających za dużym zaufaniem. W takich transakcjach należy korzystać ze swojego komputera i koniecznie zapisywać całą konwersację.

Jeśli wybieracie się do kogoś samochodem, to zachowajcie szczególna ostrożność na drogach.

red.

źródło: mat.pras./ox.pl
dodał: MB

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-12-18 16:52:32
bronek91: Bezpieczne będzie jak ci wszyscy przestępcy będą łapani z dużą skutecznością, a przynajmniej jeżeli pewna instytucja będzie starała się ich łapać....
2016-12-18 19:22:39
795: Dobrze Ze są święta Bożego Narodzenia przynajmniej zrobimy zakupy odwiedzimy krewnych których nie widzieliśmy cały rok ! Na BN powiemy sąsiadowi ZDROWYCH ŚWIĄT a po świętach ZŁAM SOBIE NOGĘ czy to nie pachnie KOMERCJĄ ?
2016-12-19 09:36:10
bronek91: 795 W kwestii \"życzeń\" Kij zawsze ma dwa końce:) Niestety głupota zaślepia coraz więcej ludzi wbrew pozorom tych \"mądrych\" z tytułami nawet bardziej;)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: