Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Bezpieczne ferie - akcja Sanepidu

Dziś (13.01.2020) oficjalnie rozpoczęły się ferie zimowe 2020. W związku z tym wystartowała również akcja „Bezpieczne Ferie 2020” , gdzie m.in. Sanepid przygotował dla dzieci i rodziców kilka informacji na temat zasad bezpieczeństwa.

Ferie to czas wyjazdów, zarówno w gronie rodziny, jak i zorganizowanych zimowisk z rówieśnikami. Jak co roku, różne instytucje rozpoczynają akcje mające na celu uświadamianie wypoczywających. Do akcji informacyjnej, przygotowanej przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Katowicach włączyły się również gminy powiatu cieszyńskiego. W wielu miejscach zostały przeprowadzone również pogadanki prowadzone przez specjalistów z zakresu bezpieczeństwa.

Co ważne, na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej (link tutaj) znajduje się ogólnopolska baza zgłoszonego wypoczynku dzieci i młodzieży, dzięki której można uzyskać szczegółowe informacje na temat organizatora oraz miejsca wypoczynku również na terenie województwa śląskiego. Gdyby jednak pojawiły się jakiekolwiek wątpliwości, dotyczące bezpieczeństwa czy standardów, zastrzeżenia można zgłaszać odpowiednim instytucjom.

Ferie to również czas wzmożonych kontroli obiektów, w których wypoczywają dzieci i młodzież - Zgodnie z ustawą o Państwowej Inspekcji Sanitarnej do zakresu działania Państwowej Inspekcji Sanitarnej w dziedzinie bieżącego nadzoru sanitarnego należy kontrola przestrzegania przepisów określających wymagania higieniczne i zdrowotne między innymi w ośrodkach wypoczynku. Problemy związane z niewłaściwymi warunkami higieniczno-sanitarnymi w miejscu wypoczynku dzieci i młodzieży należy zgłaszać do właściwych terenowo powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych, które sprawują nadzór nad warunkami wypoczynku w województwie śląskim – wyjaśniają przedstawiciele Sanepidu.

Na wydanym przez Sanpeid plakacie znajdują się podstawowe porady dotyczące bezpieczeństwa. Cel akcji jest jeden, by wszyscy w zdrowiu po zimowej przerwie wrócili do szkoły i pracy.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-01-13 14:47:01
b.w.: Jak miło popatrzeć na zdjęcie z "Zawodów na stoku Cieślarówki" !! Kiedyś przynajmniej władze miasta Cieszyna umiały gospodarzyć, odbywały się tam (min. na zdjęciu " Czekoladowy Slalom" ) a sam wyciąg narciarski działał dziesiątki lat .... ! Nawet za komuny dali rady ! Nie to co teraz :(
2020-01-13 18:12:25
krzysztofmn: s a n e p i d - koszmarny r e l i k t PRL-u, żywy s k a n s e n przestarzałych norm i absurdalnych przepisów oraz egzekwujących je urzędasów, wielka p o m y ł k a administracyjnej ewolucji, drogi i utrudniający ludziom życie biurokratyczny m o l o c h
2020-01-13 22:20:19
donekT: ... Jak można zauważyć, WIERNY pupilek próbuje za wszelką cenę ukryć NIEGOSPODARNOŚĆ swej pańci. Jak można zauważyć. Niektórym wystarczy KLĘCZNIK pod cieszyńskim ratuszem, skąd mogą piać peany na cześć swej DIVY.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: