Bezpieczne Ferie 2018

W związku z nadchodzącymi feriami zimowymi, które w tym roku w województwie śląskim przypadają od 29 stycznia do 11 lutego, strażnicy miejscy z Cieszyna rozpoczęli coroczną akcję profilaktyczną pt.''Bezpieczne Ferie 2018''.

Akcja ta skierowana jest przede wszystkim do uczniów wszystkich cieszyńskich szkół podstawowych. Celem wizyt strażników miejskich w szkołach jest propagowanie oraz wyrobienie w dzieciach nawyku bezpiecznych zachowań podczas ich zimowego wypoczynku. Podczas spotkań, uczniowie będą mieli okazję obejrzenia przygotowanej specjalnie dla nich prezentacji multimedialnej pt. " Bezpieczne Ferie 2018", która porusza problematykę zagrożeń z jakimi mogą się oni spotkać nie tylko podczas zimowego wypoczynku.

Pierwsze takie spotkanie odbyło się już 08 stycznia 2018r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Cieszynie. Strażnicy przypominają dzieciom numery alarmowe, a najmłodszym słuchaczom wręczają upominki w postaci opasek bądź zawieszek odblakowych, podnoszących bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu drogowego.

Ważne telefony:
POLICJA - TEL. 997 LUB 112
STRAŻ POŻARNA - TEL. 998
POGOTOWIE RATUNKOWE - TEL. 999
RATUNEK W GÓRACH – TEL. 601 100 300

Pisaliśmy: Świeć przykładem - noś odblaski!

red./mat.pras.

źródło: OX.PL
dodał: ES

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją