Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Bezpieczeństwo w Skoczowie. Ponad 2400 interwencji Straży Miejskiej

Nieobyczajne wybryki w miejscach publicznych, zakłócenia porządku czy spalanie odpadów - to tylko niektóre ze zdarzeń, które wymagały w ubiegłym roku interwencji Straży Miejskiej w Skoczowie. Sporo pracy mieli też skoczowscy policjanci.

Jak dowiadujemy się z informacji Komendanta Straży Miejskiej w Skoczowie, z którą wkrótce będą się zapoznawać radni z trytonowego grodu, skoczowscy strażnicy w 2020 roku zanotowali 2418 interwencji - to aż o 818 więcej w porównaniu z 2019 rokiem. Najwięcej z nich dotyczyło zdarzeń drogowych (485) i spalania odpadów (281). Na terenie gminy dochodziło też jednak do "nieobyczajnych wybryków w miejscach publicznych" (30) czy "spożywania alkoholu w miejscu publicznym" (41):

 

- W związku z wybuchem pandemii ograniczono niektóre działania straży miejskiej, co przełożyło się na zmniejszenie m.in. ilości kontroli porządkowych nieruchomości w zakresie spalania odpadów i paliw zabronionych oraz kontroli zakładanych przez mieszkańców kompostowników - wyjaśnia w podsumowaniu komendant Marian Machalica.

Radni na najbliższym posiedzeniu Komisji Kultury Fizycznej, Zdrowia i Opieki Społecznej zapoznają się też z danymi, jakie przekazał komendant Komisariatu Policji w Skoczowie. Wynika z nich, iż w ubiegłym roku na terenie podległym jednostce (gminy Skoczów, Brenna i Dębowiec) stwierdzono 567 przestępstw i 2348 wykroczeń.

Policyjne statystyki mówią też o 25. wypadkach drogowych, w których śmierć poniosły 3 osoby, a rannych zostało 29 osób:

Mundurowi podają też, że złapano 238 pijanych kierowców, a także 18 osób, które jechały autem z wydanym sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. 

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-08-17 21:15:25
maykel: Brawa dla Straży miejskiej! To nasi bohaterowie i codziennie skutecznie dbają o nasze bezpieczeństwo ;)
2021-08-17 21:58:58
Antykler   Forte: patrzę na "zakłócanie porządku publicznego", spadek z 87 do 8 r/r, i zastanawiam się czy naród się tak uspokoił czy też "bohaterowie" udają że nie widzą żeby się nie narażać?
2021-08-18 13:12:14
MILANELLO: Nic się nie uspokoiło Wystarczy przejść się parkiem na Górnym Borze (najlepiej wieczorem) I pełny obraz patologii mamy!!!
2021-08-19 10:10:20
Woyta: Jakby policja stanęła radiowozem na ulicy Stalmacha gdzie ruch powinien bo nie jest odbywać się w jednym kierunku to dziennie by mieli ponad tysiąc wykroczeń, ale policja nie chce lub przymyka oko na łamanie prawa. Jeśli chodzi o Górny Bór to pozal się Boże lepiej tam nie chodzić.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: