Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Bezdomni szukają ciepła

Kiedy na zewnątrz temperatura spada poniżej zera szukamy czegoś żeby się ogrzać. Takie same potrzeby mają osoby bezdomne. Jednak na ciepło centralnego ogrzewania, czy kominka nie mają co liczyć. Szukają więc schronienia w opuszczonych budynkach i altanach.

Interwencje Straży Miejskiej w sprawie bezdomnych są głównymi zgłoszeniami, którymi zajmują się strażnicy od początku roku. W drugiej dekadzie stycznia interwencje w sprawie bezdomnych przybrały na sile. W przeciągu paru dni strażnicy wyjeżdżali do pięciu takich przypadków.


Jednym z takich miejsc jest opuszczony dom przy ul. Bolko - Kantora. W czasie interwencji strażnicy zabezpieczyli wejście do budynku i wezwali zarządcę do skutecznego nadzoru nad swoim mieniem. Kolejnym miejscem jest opuszczony magazyn przy ul. Poprzecznej. Tam strażnicy znaleźli dwie osoby bezdomne pod wpływem alkoholu. Panujące tam warunki zagrażały ich życiu i zdrowiu. Nietrzeźwi zostali przewiezieni do Ośrodka Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Bielsku – Białej. Po wytrzeźwieniu otrzymali od pracowników cieszyńskiego MOPS-u propozycję pomocy.


Strażnicy miejscy z Cieszyna interweniowali też w sprawie wymarzniętego mężczyzny, który koczował nad Olzą. Również był pijany i został odwieziony do bielskiej izby wytrzeźwień. Po powrocie do Cieszyna pomocy udzielili mu pracownicy Centrum Edukacji Socjalnej na ul. Błogockiej w Cieszynie.


Służby apelują, by zwłaszcza w zimie zwracać uwagę na osoby bezdomne. Niejednokrotnie powiadomienie służb, nasz jeden telefon może uratować ludzkie życie.


KOD
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: