Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Bezbłędny w obłędnym Cieszynie

Pióro włodarza miasta Cieszyna w tym roku trafiło do Jakuba Cholewki. Uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 6 zajął pierwsze miejsce w X cieszyńskim konkursie ortograficznym „Bezbłędny w obłędnym Cieszynie.

We wtorek (21.05) odbyła się kolejna – tym razem jubileuszowa X edycja Cieszyńskiego Konkursu Ortograficznego "Bezbłędny w obłędnym Cieszynie". Konkurs jest przeznaczony dla uczniów
klas 5-7 cieszyńskich szkół podstawowych. Organizatorem zmagań jest Szkoła Podstawowa Towarzystwa Ewangelickiego wspólnie z Urzędem Miasta. W tym roku dyktando napisało 22 uczniów z 8 szkół - w tym także i z Czeskiego Cieszyna.

Konkurs co roku cieszy się dużą popularnością wśród uczniów, co sprawiło, iż na stałe wpisany został do miejskiego kalendarza imprez o charakterze edukacyjno–kulturalnym. Warto nadmienić, iż do udziału w kolejnych edycjach zapraszane są znane osobistości. W tym roku autorką tekstu dyktanda i gościem honorowym jest znana z II edycji konkursu (2012r.) pani Jolanta Tambor – profesor Uniwersytetu Śląskiego, doktor habilitowana nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa, dyrektor Szkoły Języka i Kultury Polskiej – podkreślają organizatorzy.

Poziom dyktanda był dość trudny. To nagromadzenie przymiotników złożonych, nazw własnych, pisownia dużą i małą literą mogło przysporzyć trudności. Osoba która zajęła pierwsze miejsce nie popełniła ani jednego błędu ortograficznego. Pojawiły się błędy, tak zwane, drugiego stopnia, interpunkcyjne. To była jedna jedyna osoba na całą grupę – przyznała w rozmowie z OX.PL Katarzyna Krzempek-Ślezińska z SPTE w Cieszynie.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród miało miejsce w sali sesyjnej Urzędu Miasta. Najlepszy okazał się Jakub Cholewka z SP6. Drugie miejsce zajęła Magdalena Zabój z SP1, zaś na trzecim miejscu znalazła się Agata Jaroszek z SPTE. W klasyfikacji grupowej pierwsze miejsce zajęła SP 6, drugie SP 1, zaś trzecie SPTE.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: