Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Bez papierka nie ma wódki

Kto chce sprzedawać alkohol - nie tylko w sklepie i knajpie, ale nawet na balu, dożynkach, czy festynie - musi posiadać zezwolenie na koncesjonowaną działalność gospodarczą ? informuje Głos Ludu.

Organizatorzy imprez po drugiej stronie Olzy  stanęli więc przed tym samym problemem co i nasi organizatorzy. Z tym, że u nas związane jest to z posiadaniem kasy fiskalnej. Kto jej nie ma, sprzedawać alkoholu nie może. Kasa fiskalna to jednak koszty, które na pewno nie zwrócą się, kiedy organizacje społeczne przygotowują jedną imprezę w roku. (Pisaliśmy: Nie ma kasy, nie ma imprezy)

Nowelizacja ustawy o prowadzeniu biznesu, która wprowadza opisywaną przez GL nowość, zaczęła obowiązywać  od 17 października i dotyczy zarówno przedsiębiorców prywatnych, jak i organizacji społecznych. Sęk w tym, że świadomość tych drugich jest w tym względzie niewielka – czytamy w „Głosie”

Miejscowe Koła PZKO obwodu trzynieckiego organizują pod koniec stycznia Reprezentacyjny Bal Polski. Oczywiście ze sprzedażą alkoholu. – Mamy co prawda świadomość, że istnieją w tej kwestii nowe przepisy, nie wiemy jednak, co i jak trzeba załatwić – przyznaje na łamach gazety współorganizatorka imprezy, prezes MK PZKO w Lesznej Dolnej, Renata Szkucik.

W niepewności żyją również inne organizacje. – Problem ten zamierzam poruszyć na zebraniu zarządu. Większość kół Macierzy nie ma jednak własnej osobowości prawnej, co może skomplikować sprawę – dodaje na łamach pisma prezes ZG Macierzy Szkolnej, Andrzej Russ.

Czy również Zaolziacy zaczną odwoływać część swoich imprez? 

źródło: Głos Ludu/ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: