Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Bez kolejki na Poczcie Polskiej

Nie ma w polskim prawie szczegółowych przepisów dotyczących zasad obsługi klientów bez konieczności oczekiwania na załatwienie konkretnej sprawy bez czekania w kolejce Dotyczy to m.in. placówek bankowych, lekarzy pierwszego kontaktu czy placówek pocztowych oraz urzędów administracji publicznej.

W czerwcu br. w placówkach Poczty Polskiej pojawią się specjalne oznaczenia informujące o tym, że osoby uprzywilejowane mają pierwszeństwo obsługi. Dotyczy to kobiet w ciąży, osób z dziećmi do 2. roku życia oraz osób z niepełnosprawnościami. Wprowadzeniu nowych regulacji towarzyszy akcja informacyjna skierowana do klientów i pracowników Poczty Polskiej. Uregulowanie przepisów i start akcji informacyjnej zbiegł się z obchodzonym 26 maja Dniem Matki. W mediach hasłem akcji jest „Mama przodem”. - W ostatnich latach zwyczaj przepuszczania osób uprzywilejowanych został trochę zapomniany. Zdarzają się sytuacje, kiedy kobiety w ciąży lub osoby z niepełnosprawnościami  ruchowymi muszą czekać na swoją kolej. Nie zawsze nasi pracownicy są w stanie dostrzec takie osoby i obsłużyć je poza kolejnością. Dlatego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie odpowiednich oznaczeń – mówi rzecznik prasowy Poczty Polskiej. 

Kwestia priorytetowej obsługi klientów uprzywilejowanych nie jest obecnie uregulowana w przepisach prawa powszechnie obowiązującego. Wprowadzenie tego rodzaju zasad zależy od usługodawcy. W Poczcie Polskiej obowiązywały standardy, które określały, jak obsługiwać klientów uprzywilejowanych. Ponieważ do operatora dochodziły sygnały, że mogą być różnie interpretowane, zastąpiono je wewnętrznym aktem prawnym, który oprócz obsługi poza kolejnością reguluje kwestię oznaczeń umieszczanych w miejscach widocznych dla klientów.

 

inf. pras.

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-05-29 16:35:46
bronek91: cytat" Dotyczy to kobiet w ciąży"cytat — Nie ma nic do Kobiet w ciąży, wprost przeciwnie powinny być szczególnie uprzywilejowane. Moim zdaniem powinno być, iż "Dotyczy to kobiet w WIDOCZNEJ ciąży", teoretycznie w odpowiednim przedziale wieku każda kobieta może być w ciąży, przynajmniej stadium początkowym. Oby tylko niektóre damy tego nie nadużywały.
2019-05-29 16:38:04
bronek91: Natomiast w sytuacji hipotetycznej kolizji uprawnień, kto będzie miał pierwszeństwo? Osoba z niepełnosprawnością czy Kobieta w ciąży?
2019-05-29 20:13:46
utopiec: Czy kobieta która zaszła w ciąże w ciągu 24 godzin tak samo będzie uprzywilejowana jak ta w 8 miesiącu ciąży? Poza tym za komuny istniało coś takiego jak osoby które były obsługiwane poza kolejką. Chociażby krwiodawcy u lekarza czy w aptece.
2019-05-30 07:34:46
wyśmienity cwaniaczek: co za pieprzenie - przecie kobita w ciąży ma same przywileje to przynajmniej w kolejce może postać a jeśli jest w 8 miesiącu to już jest w szpitalu a nie na poczcie ..... co innego z niepełnosprawnymi.. no i osoby z bachorami do 2 roku życia !!!! DAJCIE SPOKÓJ ...JAK CIĄGNIE KTOŚ DZIECKO NA POCZTĘ TO NIECH STOI W KOLEJCE --- dotrze do niego , że to nie miejsce dla niego
2019-05-30 08:35:18
krzysztof.mm: czysta, żywa komuna - poczta jako żywy relikt po PRL-u, przez PiS-owską bolszewię dopieszczana i pielęgnowana, to jedno z niewielu miejsc, gdzie młodzi mogą na żywca smakować klimatu komuny - te tabliczki z z kolejkowymi przywilejami to kwintesencja rządów PiS, brawo... na pomysł jak z l i k w i d o w a ć kolejki te bolszewickie matołki mają za małe mózgi
2019-05-30 08:45:24
donekT: krzysztof-Q Pora udać się do ZUSu. Będziesz już wiedział, jak rozwiązać.
2019-06-01 06:37:59
krzysztof.mm: gdyby ktoś miał wątpliwości co to jest troll internetowy, powyżej ma klasyczny przykład - oto donek, co tworzy idiotyczne dopiski do cudzych komentarzy, sam od siebie jednocześnie nie jest w stanie wydusić jednego sensownego zdania - kto się donkiem urodził, ten zawsze będzie z tyłu
2019-06-01 07:43:02
donekT: krzysztof-Q Co tam nowego na Czerskiej? Trafiła (tępa) kosa na kamień? Może próbujesz sprowokować przesiąknięte nienawiścią treści od innych użytkowników?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: