Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Betlejem wkrótce otwarte!

To już tradycja w Strumieniu. Od 8 lat na Święta Bożego Narodzenia przy Sanktuarium Świętej Barbary mieszkańcy własnymi rękami stawiają 'Strumieńskie Betlejem'. A już od 21 grudnia do 11 stycznia będzie dostępne dla zwiedzających.

Tegoroczna szopka stanie na parafialnym placu już po raz ósmy. Tradycyjnie od października zbierana była słoma z kukurydzy na pokrycie dachów stajenek. W pracach uczestniczy spora grupa mieszkańców. Towarzysząca pogoda i zaangażowanie zebranych zapowiadają kolejny raz wspaniale przygotowane przedsięwzięcie. - W Święto Trzech Króli mieszkańcy zgromadzą się na rodzinnym kolędowaniu. W programie przygotowano występy grup teatralnych dzieci i młodzieży - informuje strumieński urząd.

Istotą „Strumieńskiego Betlejem” jest żywa Święta Rodzina, w którą, w trakcie Świąt Bożego Narodzenia, wcielają się rodziny z parafii. Odwiedzający będą mogli zobaczyć stajenkę przy Sanktuarium Świętej Barbary w Strumieniu codziennie w godzinach od 8:00- do 21:00. Otwarta będzie od 21 grudnia do 11 stycznia.

Dla przypomnienia zapraszamy do obejrzenia zdjęć stajenki z poprzednich lat.(red)

źródło: ox.pl/mat. pras.
dodał: LB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: