Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Betlejem się rozrasta. Żywa szopka znowu przyciągnie tłumy

Od ponad miesiąca przy strumieńskiej parafii powstaje... Betlejem. Codziennie na placu budowy krząta się nawet po dwadzieścia osób. Pracy wiele a do świąt pozostało sześć tygodni.
To będzie już piąte Strumieńskie Betlejem. Za sprawą ks. Pawła Hubczaka o Strumieniu znowu będzie głośno. To on zachęcił mieszkańców do tego, by przy parafii wybudować żywą szopkę. Mieszkańców zachęcił i przekonał - bo codziennie w pracach pomaga wiele osób. Dzięki temu wsparciu prace mogą postępować do przodu - mówi wikary. Pomagają przede wszystkim członkowie Bractwa Św. Barbary. To głównie emerytowani górnicy. Ale są też i ci czynni zawodowo. Oczywiście są też i panie - całe zaplecze kuchenne - które żywi te kilkanaście pracujących tutaj osób - dopowiada ks. Hubczak.
 
W tym roku znowu zmiany w Betlejem. Jest nieco większe, swoje miejsce zmieniła scena. Także wielbłąd Czesio, który tradycyjnie od kilku lat jest gościem w stajence będzie miał swoje miejsce w innej części placu. Próbujemy to urozmaicić - mówi ks. Paweł Hubczak. Obudowano także dwa domy, oraz duży wybieg, w którym będą krowy szkockie. Będzie ich tutaj aż osiem. Co roku w żywej szopce jest ponad … dwieście zwierząt. Oczywiście najliczniejszą grupę stanowią ptaki. Tych i tym razem nie zabraknie. Woliera już jest gotowa, podobnie jak i inne budynki. W ostatnim czasie dachy kryto słomą kukurydzianą.
 
Stajenka to jedno, ale przy samym Bożym żłóbku nie zabraknie wspólnego kolędowania oraz jasełek. A szóstego stycznia - w Dzień Trzech Króli - ulicami Strumienia przejdzie wielki orszak królewski.
 
 
Ile osób widziało strumieńską stajenkę? Sto tysięcy - tak szacuje ks. Paweł. To cieszy, ale nie chcemy bić rekordów, bo sama stajenka nie jest najważniejsza - dodaje.
 
 
 
Uroczyste otwarcie Strumieńskiego Betlejem odbędzie się w Wigilię, po pasterce.
źródło: OX.PL
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: