Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Betlejem prawie gotowe

Strumieńskie Betlejem jest coraz bliżej ukończenia, już od 22 grudnia dostępne będzie dla wszystkich chętnych zwiedzających.

Tegoroczna szopka stanie na parafialnym placu już po raz siódmy. Przy pracach związanych z budową pomaga spora ilość mieszkańców. Pomysłodawcy już od października zbierali słomę na pokrycie dachów. Przywieziono również choinki, ustrojono jedliną i ogrodzono.

Do zrobienia pozostało już niewiele m.in. prace związane z podświetleniem i ociepleniem szopki, tymi muszą zająć się elektrycy. Gotowe są już żłoby dla zwierząt. - Wśród tych, które będzie można zobaczyć w tegorocznej szopce znajdzie się oczywiście wielbłąd Czesio, osioł, po raz pierwszy wół, a także konie, kucyki, jeleniowate daniele, jelenie, muflony i ptaki. Pierwszy mieszkaniec już rozgościł się w zagrodzie- jest to Jelonek, imieniem Rudolf, który mieszka przy Parafii od października. – informuje strumieński urząd.

Przypomnijmy, że istotą „Strumieńskiego Betlejem” jest żywa Święta Rodzina, w którą, w trakcie Świąt Bożego Narodzenia, wcielają się rodziny z parafii. Goście będą mogli zobaczyć stajenkę przy Sanktuarium Świętej Barbary w Strumieniu codziennie w godzinach od 8:00- do 21:00. Otwarta będzie od 22 grudnia do 12 stycznia.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: