Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Betlejem po cieszyńsku

Po przerwie, z widowiskiem jasełkowym na deski cieszyńskiego teatru powraca Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej. im. Janiny Marcinkowej
Warto zarezerwować sobie czas i kupić bilety na wyjątkowe widowisko, które szykuje Zespół Pieśni i Tańca im. Janiny Marcinkowej. Przygotowania do spektaklu trwają już od września. Sam zespól właśnie wyjechał na zgrupowanie do Istebnej, by program jeszcze lepiej doszlifować.
 
Wersja widowiska jasełkowego będzie nieco odmienna od tego, które wystawialiśmy kilka lat temu – mówi kierownik zespołu Karolina Małysz – Tulec. Zmodyfikowana będzie pierwsza część przedstawienia, którego akcja toczy się na beskidzkich halach. Będzie ona wprowadzeniem do drugiego aktu, który toczy się już w Betlejem.
 
 
 
W przedstawieniu weźmie udział tylko część zespołu, bo jak mówi jego szefowa, widowisko musiałoby trwać bardzo długo. I tak chcemy pokazać wiele, więc widzowie będą mieli co podziwiać – dodaje Tulec. W sumie na scenie zobaczymy aż 180 aktorów! Będą dwie grupy dziecięce, dwie młodzieżowe oraz grupa taneczna. Śpiewać będzie Chór Jubileuszowy.
 
Także kapela zespołowa z tej okazji grać będzie w szerszym gronie. 25 muzyków – myślę, że śmiało można nazwać to już orkiestrą. Z tego też powodu muzycy z instrumentami zasiądą w orkiestronie, w przeciwnym wypadku, zajęliby połowę sceny . - tłumaczy szefowa zespołu.
 
Dialogi i regionalne pieści ale wiele tańców – to wszystko ma dziać się na scenie. Jak zdradza Karolina Małysz – Tulec, w części akcji, która dzieje się już w Betlejem, grupa tancerzy niosła będzie w darze Nowonarodzonemu różne tańce. Zwiastunem będzie kolęda a później tańce z różnych regionów Polski. Stąd też to widowisko muzyczno - taneczne, a nie typowe jasełka, jednak wszystko koncentruje się wokół Betlejem i Jezuska. - mówi.
 
Bilety od dzisiaj można kupić w Cieszyńskim Centrum Informacji, które mieści się na rynku. Widowisko odbędzie się 3 i 4 stycznia 2014 r., w cieszyńskim teatrze. Oba spektakle rozpoczną się o godzinie 17.00
 
Jan Bacza
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: