Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Beskidzkie szlaki i modlitwa

To było niezwykłe spotkanie. W otoczeniu beskidzkiej przyrody do nieba została wysłana modlitwa i to międzynarodowa. Wierni z Polski, Czech i Słowacji.

Pogoda sprzyja wycieczkom po beskidzkich szlakach. Kiedy na dworze pięknie, nastrój też dobry do modlitwy w plenerze. – Nabożeństwa letnie w takich miejscowościach województwa śląskiego jak Szczyrk, Wisła Brenna, Ustroń sprzyjają turystom. Bardzo często wędrowcy odwiedzają nasz kościółek w Salmopolu – mówi ks. Jan Byrt.

Nabożeństwa w plenerze cieszą się sporą popularnością. Turyści uczestniczą w nich chętnie, a potem wybierają się na beskidzkie szlaki. – Także wielu parafian z Diecezji Cieszyńskiej i Katowickiej w czasie urlopowym  przemieszcza się w niedziele samochodami na wszelkiego rodzaju wycieczki i uczestniczy w nabożeństwach w  miejscowościach takich jak Szczyrk, Wisła, Ustroń czy Brenna, a po nabożeństwach wyruszają na  nasze piękne szlaki beskidzkie szukając ciekawych miejsc związanych z Kościołem Ewangelickim czyli kamiennych ołtarzy w lasach beskidzkich – dodaje ks. Jan Byrt.

Jedno z takich nabożeństw odbyło się w Szczyrku Salmopolu 14 sierpnia. W Kościele Ewangelicko-Augsburskim i w przyparafialnym ogrodzie zgromadziło się wielu  wiernych nie tylko z Polski, ale również sąsiadów zza granicy – Czechów i Słowaków. – To było nabożeństwo pełne mocy Ducha Świętego . Przez kilka dni mieliśmy okazję gościć w naszym Domu Gościnnym seniorów z Czeskiej Republiki z  Trzanowic . Był to czas naprawdę błogosławiony. Naszym gościom staraliśmy się pokazać jak najwięcej z naszego życia Parafii. Byliśmy na wycieczce przy Ołtarzu Europejskim, gdzie wspólnie dowiedzieliśmy się historii budowy tego ciekawego Ołtarza. Do Ołtarza prowadził nasz szlak Bożych błogosławieństw. To jedyny taki szlak w Beskidach oznaczony Słowem Bożym. Wiedzie z Białego Krzyża do Ołtarza Europy. Zwiedziliśmy też nasze miasto Szczyrk. Wyjechaliśmy krzesełkami na najwyższą górę w Beskidach -Skrzyczne 1255 m.n.p.m. Bóg błogosławił nam wspaniałą pogodą. Każdego wieczoru mieliśmy okazję wspólnie spotkać się w Kościele na godzinnych Bożych lekcjach ze Słowa Bożego. To było cudowne spotkanie kończone zawsze modlitwą dziękczynną i wieczorną pieśnią. W niedzielę zaś wszyscy razem mieliśmy okazję uwielbiać Boga na nabożeństwie. Nasi goście upiększyli nabożeństwo wspaniałym śpiewem. Było międzynarodowo, a Duch Święty czynił jedność w różnorodności. Wspaniałe spotkanie. Za wszystko dziękujemy Bogu. Niech Bóg będzie zawsze uwielbiony – kwituje proboszcz szczyrkowskiej parafii.

KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: