Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Beskid Skoczów w NeuhüttenTradycyjnie już, w okresie „Zielonych Świat” drużyny juniorskie z KP BESKID’09 ze Skoczowa brały udział w Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim organizowanym w niemieckiej miejscowości Neuhütten (niedaleko Stuttgartu). Turniej ten ma już wieloletnią tradycję, a w tym roku odbyła się jego 60. - Jubileuszowa edycja. Skoczowski klub bierze udział w rozgrywkach już od 12 lat. W tegorocznym turnieju brały również udział drużyny młodzieżowe z Niemiec i Chorwacji, łącznie w obu grupach wiekowych rywalizowało 16 zespołów.

W tym roku grupa juniorów młodszych po emocjonujących rozgrywkach zajęła IV miejsce. Natomiast w grupie starszej, przeciwnicy tym razem okazali się mocniejsi i mimo dobrych meczy, nie udało się nam wyjść z grupy.

Dla młodych piłkarzy ze Skoczowa, udział w takim turnieju jest sporym wyróżnieniem. Młodzież ma okazję nie tylko sprawdzić swoje umiejętności na arenie międzynarodowej, ale także nawiązać kontakty z rówieśnikami z innych krajów, których łączy wspólna piłkarska pasja.
Ponadto w tym roku młodzi piłkarze ze Skoczowa mieli zapewnione dodatkowe atrakcje. Zorganizowano bowiem wycieczkę do Stuttgartu, gdzie zobaczyliśmy stadion piłkarski Mercedes Arena, halę sportową Porsche Arena i Muzeum Mercedesa.

Ryszard Klaczak

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: