Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Bella wyniuchała tytoń

Owczarek belgijski na służbie, Bella wywęszyła ponad 64 tys. sztuk papierosów przemyconych z Ukrainy. Kontrabanda była ukryta ścianach i suficie busa.

W piątek (04.11) funkcjonariusze śląskiej Służby Celnej prowadzili czynności kontrolne na drodze ekspresowej biegnącej przez obszar województw śląskiego i małopolskiego. W okolicach Cieszyna zatrzymali do kontroli samochód marki Volkswagen typu bus. - Pojazdem kierował 37-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna wyjaśnił, że jedzie do Niemiec. W rutynowej kontroli pojazdu uczestniczyła Bella, która specjalizuje się w wyszukiwaniu wyrobów tytoniowych. Gdy tylko ten wyjątkowy owczarek belgijski wskoczył do wnętrza busa, natychmiast zaczął drapać w boczne ścianki pojazdu. To była wskazówka, że pod tapicerką będzie ukryta tytoniowa kontrabanda – opisuje kom. Grażyna Kmiecik, Rzecznik prasowy Izba Celna w Katowicach.

Funkcjonariusze skontrolowali busa i znaleźli w bocznych ściankach i suficie pojazdu papierosy zza wschodniej granicy. - Do depozytu śląskich celników trafiło ponad 64 tys. sztuk przemyconych papierosów z ukraińskimi banderolami. Wartość rynkowa ujawnionej kontrabandy to blisko 43 tys. złotych. Straty Skarbu Państwa tytułem niezapłaconych ceł i podatków przekroczyły kwotę 70,5 tys. złotych – podaje Kmiecik.
 

W Śląskiej Służbie Celnej pracują, prócz Belli, dwa specjalnie wyszkolone psy służbowe: Chelsea i Figa - Miejsca, które psy sprawdzają są bardzo różne: domy, mieszkania, hangary, piwnice, ciężarówki, pociągi, autokary i samochody, a także osoby oraz ich bagaże i ubrania. Tylko w 2016 roku psy wyszkolone do wykrywania tytoniowej kontrabandy uczestniczyły w blisko 800 akcjach. Ich niezawodne nosy wywęszyły ponad 12,6 mln sztuk lewych papierosów oraz prawie 18 ton nielegalnego tytoniu – informuje rzeczniczka Izby Celnej.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-11-08 15:01:43
Boog: 64 tysiące sztuk papierosów to 3,2 tysiąca paczek, czyli \"tylko\" 320 kartonów (\"wagonów\"). To już tak spektakularnie nie brzmi... Dlaczego Redaktorzyny piszą w ten sposób? Uważają ludzi ca ciemną masę i chcą maksymalnie podbić zasługi Celników??? Nędznie to wygląda panowie. To tak jak niektóre \"portale\" policyjne podają, że \"przy gimnazjaliście znaleziono woreczek z 0.5 grama suszu, ...\" i teraz uwaga: \"z którego można przygotować 130 działek dilerskich\" - sam na własne oczy widziałem takie bzdury. Uczycie się od najlepszych. Rozumiem że Redaktorzyna kompletuje \"portfolio\" bo składa papiery do Onetu?
2016-11-08 15:40:03
jacekklos19: To jest całkiem proste. Jak wyjmują ze skrytek kontrabandę to nie liczą......jeden \'wagon\', dwa \'wagony\' 3 \'w\' itp. tylko...........200, 400, 600. 8.......itd. Potem im wychodzą takie horrendalne sumy. Po za tym jak to pięknie brzmi...... 64.000 i za takie ilości należy się premia , a nie 320 bo za taką ilość może jedynie naczelnik pogłaskać ich po główce.
2016-11-08 20:46:46
firma_gamma: TERAZ BELLA POWINNA POWĄCHAĆ BLOK NA UL .CHEMIKÓW RODZINA KASPRZYK DROBEK NA DOMOFONIE ORAZ PIWNICE !! NIE WSPOMNĘ O DZIAŁCE NA ULICY OGRODNICZEJ W KACZYCACH TAM MAJOM MAGAZYN MATKA Z SYNEM ROBERTEM !!! MAFIA CYGANY I DO TEGO CHCĄ LUDZI ZBIJAĆ !!! SREBRNY SEAT TOLEDO BEZ PRAWA JAZDY !!!! CO POLICJA NA TO ???
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: