Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Będzie zaplecze dla LKS Mazańcowice

Klub piłkarski w Mazańcowicach doczeka się swojej siedziby na 35-lecie istnienia. Będzie to także szatnia dla zawodników. Wszystko to prezent z okazji jubileuszu klubu od wójta gminy Jasienica.

Już od kilku lat Gmina kupuje działki w sąsiedztwie obiektu użyteczności publicznej. W 2009 r. pozyskała działkę o powierzchni 11 arów za łączną kwotę blisko 55 tys. zł.
Teren w zupełności wystarczy na wybudowanie parterowego budynku za południową linią boiska. Powstaną tam dwie szatnie dla zawodników, szatnia trenerów i sędziów, toalety i prysznice, magazyn, a także sala szkoleniowa, w której oprócz sportowych zebrań i przygotowań do meczów będzie można również prowadzić różnego rodzaju warsztaty z młodzieżą. Obecnie trwają ostatnie prace nad opracowaniem projektu budynku zaplecza.

Klub prowadzą pasjonaci, oddani przede wszystkim pracy z młodzieżą. Bardzo angażowali się w stworzenie na niezagospodarowanym terenie bezpiecznego boiska. Jako społeczność gminy Jasienica wspieramy rozwój sportu wśród najmłodszych naszych mieszkańców. Temu celowi ma też służyć nowy klubowy budynek, jaki zamierzamy postawić przy boisku. Młodzież piłkarska będzie miała tam odpowiednie warunki, aby się przygotować do treningów i meczów – wyjaśnia wójt Janusz Pierzyna.

LKS Mazańcowice w tym roku świętuje 35-lecie istnienia. Założyli go sami mieszkańcy, którym nie tyle zależało na ligowych trofeach, co na propagowaniu zdrowego stylu życia i sportowych postaw wśród dzieci i młodzieży. Szybko okazało się, że takich pasjonatów praktycznej piłki nożnej jest na tyle dużo, że można powołać klub. I tak powstał Ludowy Klub Sportowy Mazańcowice.
Formalne założenie klubu ułatwiło z kolei utworzenie trawiastego boiska na niezagospodarowanym terenie przy wsparciu władz gminy i sponsorów.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: