Będzie się działo w Cieszynie

W najbliższy czwartek warto wybrać się na Most Przyjaźni do Cieszyna. Koncerty Ewy Farnej i Jano, występ mażoretek, możliwość skorzystania ze strefy gastronomicznej i fotobudek,- to wszystko czeka na nas z okazji obchodów 10. rocznicy wstąpienia Polski i Czech do Układu z Schengen.

      

W 2007 roku, czyli dokładnie 10 lat temu Polska i Czechy wstąpiły do Układu z Schengen. Porozumienie to zostało zawarte w 1985 roku i znosi ono kontrole na granicach wewnętrznych państw sygnatariuszy. Obecnie układ tworzy 26 państw.

Z okazji obchodów 10. rocznicy wstąpienia Republiki Czeskiej i Polski do Układu z Schengen Centrum Rozwoju Regionalnego Republiki Czeskiej oraz Euroregion Śląsk Cieszyński zorganizowały Konferencję Międzynarodową. Celem tej konferencji było między innymi przybliżenie opinii publicznej tematyki związanej z Układem z Schengen i podsumowanie dotychczasowego funkcjonowania w ramach tego układu. O konferencji pisaliśmy już tutaj: http://bibliotekarz.ox.pl/wiadomosc,39271,10-lat-w-schengen.html.

Konferencja była czasem na refleksję, teraz pora na wspólne świętowanie i zabawę, Polacy i Czesi spotykają się w najlepszym do tego miejscu – na granicy Cieszyna i Czeskiego Cieszyna, czyli na Moście Przyjaźni.

To właśnie tam już 21 grudnia, w przedświątecznej atmosferze, o godzinie 16:30, rozpocznie się wydarzenie dedykowane zarówno Polakom, jak i Czechom.

Na początek planowane jest podpisanie przez reprezentantów polskiej i czeskiej części Euroregionu.  „III Deklaracji Cieszyńskiej".  A później – czeka nas dobra zabawa.

Gwiazdą imprezy będzie niewątpliwie EWA FARNA – akustycznie zaśpiewa swoje największe przeboje. Nieco później do wspólnego tańca zaprosi JANO – pochodzący z Cieszyna wykonawca muzyki dance.

Na uczestników czeka też sporo innych atrakcji:  występ mażoretek „Cieszyńskich Gwiazdeczek”, fotobudki, strefa gastronomiczna, a także świetlne show. Rozdawane będą również pamiątkowe paszporty.

Zapraszamy!

 

artykuł sponsorowany

źródło: ox.pl
dodał:
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją