Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Będzie remont Przepilińskiego, jednak trzeba poczekać

Informowaliśmy, że na remont ulicy Hażlaskiej w Cieszynie mieszkańcy miasta będą musieli jeszcze trochę poczekać. To jednak niejedyna droga, której stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Andrzej Łukasik (Radny Powiatu Cieszyńskiego w kadencji 2014-2018) zauważył w swojej interpelacji, że drogowcy powinni zająć się również ulicą Przepilińskiego w nadolziańskim mieście.

- Interpelacja dotyczy remontu nawierzchni na ul. Przepilińskiego. Zły stan drogi jest dużym utrudnieniem dla korzystających z niej mieszkańców. Czy znany jest termin rozpoczęcia remontu tej drogi? Pytanie zadaję w imieniu mieszkańców oraz władnym – indagował Łukasik. Jak się jednak okazuje, w tym przypadku nie wiadomo, kiedy mieszkańcy jadący Przepilińskiego będą mogli przestać obawiać się o stan zawieszenia w swoich samochodach.

W odpowiedni na interpelację radnego Starosta Cieszyński w kadencji 2014-2018 Janusz Król poinformował, że obecnie dla dróg powiatowych na terenie Cieszyna zlecono opracowanie dokumentacji projektowej dla zadań, jakimi są przebudowa ulicy Hażlaskiej w Cieszynie oraz uporządkowanie odprowadzenia wód opadowych z pasa drogowego na ulicy Hallera w Cieszynie do istniejącego cieku – dopływu Bobrówki.

W powiecie cieszyńskim planowane są również inne inwestycje drogowe, takie jak przebudowa ulicy Bielskiej w Cieszynie (odcinek środkowy) oraz przebudowa skrzyżowania ulicy Bielskiej z ulicą Wiślańską – tutaj najwcześniej działania zostaną podjęte w 2020 roku, o ile zapewnione zostaną odpowiednie środki finansowe. - Powyższe wskazuje na duże zaangażowanie Powiatu Cieszyńskiego w poprawę stanu technicznego infrastruktury drogowej na terenie miasta Cieszyna a planowanie kolejnych zadań do przygotowania i realizacji, w tym również remont ul. Przepilinskiego, będzie możliwy przy uwzględnieniu innych pilnych potrzeb na drogach powiatowych w całym Powiecie Cieszyńskim, jednocześnie przy zapewnieniu odpowiednich środków finansowych w budżecie – odpowiedział starosta.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-12-03 14:18:40
greg: Wszystko będzie zrobione, tylko trzeba poczekać.
2018-12-03 17:24:31
Selma: Czyli na Święty Nigdy :)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: