Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Będzie przewrotnie. Już 15-ty raz!

To będzie absolutnie wyjątkowy, zaskakujący weekend w skoczowskim kinie. Rusza bowiem 15. edycja Festiwalu Filmów Przewrotnych.

Trzy przewrotne dni szykują się w Skoczowie. Choć złośliwi żartują, że przewrotność w Trytonowym Grodzie jest obecna od wieków, filmowa przestrzeń Skoczowa na przełomie września i października zmieni na trzy dni swoje oblicze.  Wszystko za sprawą jubileuszowej 15. edycji Festiwalu Filmów Przewrotnych, który tradycyjnie odbędzie się w Teatrze Elektrycznym.

- Na interesujące i zaskakujące projekcje kinowe, fantastyczny koncert zespołu „The Afronauts” oraz atrakcje dla dzieci i młodzieży zapraszamy od 30 września do 2 października 2022 r. - informuje Julia Raszka, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury „Integrator”. jubileuszowa edycja festiwalu wierna jest formule „przewrotności” pod kilkoma względami. - Wszystkie zaplanowane filmy zostały nakręcone w konwencji czarno-białej. Widzowie będą mogli zobaczyć aż 16 filmów, w których próżno szukać kolorów – zdradza Julia Raszka, Dyrektorka Miejskiego Centrum Kultury „Integrator” w Skoczowie.


Ale czy aby na pewno? Pytanie wydawać się może przewrotne, ale odpowiedź jeszcze bardziej. - 14 z proponowanych filmów powstało na początku złotego wieku kinematografii. W czasach, gdy reżyserzy tylko śnili o kolorach. Tych 14 filmów stało się jednak po prawie 120 latach inspiracją dla współczesnych twórców filmowych do ciekawego zwrotu i częstego sięgania właśnie po obrazowanie czarno-białe w kinie. Przykładów właśnie takiego resentymentu można znaleźć bardzo dużo wśród nagradzanych i uznanych dzieł kinematografii XXI wieku. Skąd ta tęsknota?  15. edycja FFP w Skoczowie będzie dla widzów okazją do znalezienia odpowiedzi na to pytanie. Jeśli nie wprost, to na pewno przez różnego rodzaju sugestie, zestawienia tytułów, bohaterów filmowych i nazwisk samych twórców! Jubileusz jest więc również pod tym względem wyzwaniem przygotowanym przez organizatora dla jego uczestników. Przewrotnie dajemy do myślenia, ale nie dajemy prostych odpowiedzi – opowiada dyrektor MCK „Integrator”.

15. Festiwal Filmów Przewrotnych rozpocznie się koncertem The Afronauts -  to jeden z najlepszych afrobeatowych zespołów w Polsce. Grupa łączy to, co najlepsze w funku, jazzie i muzyce afrykańskiej. - Ich aranżacje rozgrzewają  scenę do czerwoności! Przekonamy się o tym podczas otwarcia- zacheca Julia Raszka. 

Organizatorzy szczególnie polecają:
- niezwykły koncert zespołu „The Afronauts”, zespół jest konglomeratem bogactwa stylów muzycznych!
- seanse dla dzieci i młodzieży w kapsule mobilnego planetarium, które wyląduje na scenie Teatru Elektrycznego 2 października.

 

KOD

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: