Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Będzie mógl pomieścić ponad tysiąc osób!

Powstaniu amfiteatru przy ul. 3 Maja w Cieszynie towarzyszyło wiele kontrowersji. Nie wygasły do dziś, zwłaszcza jeżeli chodzi o wykorzystanie obiektu. Przez jakiś czas było tam jedno z targowisk, obecnie tylko od czasu do czasu organizowana jest jakaś impreza.
Ostatnio postanowiono w ratuszu ogłosić konkurs na opracowanie urbanistyczno-architektoniczne koncepcji zagospodarowania tego terenu, aż do placu J. Słowackiego z jednej i ul. Pokoju z drugiej strony. Od ul. Pokoju ma poprowadzić nowa droga do ul. 3 Maja.
Ale najważniejsze będzie zagospodarowanie obecnego amfiteatru. Władze miejskie chcą tam zbudować obiekt wielofunkcyjny. Ma pomieścić maksymalnie od 1.000 do 1.200 osób, ale tylu gości będzie tam nie za często, np. w czasie Festiwalu Filmowego „Era - Nowe Horyzonty". Oprócz sali widowiskowej obiekt otrzyma salę konferencyjną, zaplecza administracyjne i techniczne. Pod budynkiem znajdzie się parking.
Na projekt koncepcyjny zostanie ogłoszony konkurs. Dla zwycięzcy przewidziano nagrodę w wysokości 20 tys. zł, będą też wyróżnienia po 5 tyś. Do opracowania szczegółowej dokumentacji projektowo-kosztoryso-wej zostanie zaproszonych co najmniej dwu laureatów konkursu.
-Calkowily koszt inwestycji nie może przekroczyć siedemnastu i pól miliona złotych -informuje zastępca burmistrza Włodzimierz Cybulski. - Pieniądze na nią będą pochodzić nie tylko z miejskiego budżetu. Wielofunkcyjny obiekt na miejscu obecnego amfiteatru stanie się jednym z najważniejszych elementów programu „Cieszyn małym miastem festiwali", na który chcemy uzyskać fundusze Unii Europejskiej.
Ostateczna decyzja o tym, czy inwestycja będzie realizowana, zapadnie w pierwszym półroczu przyszłego roku.
źródło: GZC
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: