Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Będzie gospodarzyć 'po babsku'

Jadwiga Kozok jest nowym sołtysem Bładnic. Mieszkańcy powierzyli jej to stanowisko 16 kwietnia podczas zebrania wiejskiego. Wybrano na nim także nową Radę Sołecką.

Jan Łomozik zrezygnował z pełnienia funkcji sołtysa Bładnic po kilku miesiącach pełnienia tej funkcji . - Nie spodziewałem się, że tak szybko to się stanie, ale choroba mnie do tego zmusiła - komentował swoją decyzję. - Przepraszam tych którzy na mnie głosowali i mogą czuć, że ich zawiodłem - dodał.

W zebraniu wiejskim uczestniczyło 40. mieszkańców Bładnic. Wśród gości byli: z-ca burmistrza Skoczowa Piotr Rucki, naczelnik Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miejskiego Beata Macura, skoczowscy radni - Fryderyk Białoń i Jan Krużołek, asystent społeczny posła Czesława Gluzy, Jan Szczypka.

Jedynym punktem porządku zebrania wiejskiego w Bładnicach był wybór sołtysa i Rady Sołeckiej. Po wybraniu Komisji Skrutacyjnej (przeprowadziła wybory) zgłaszano kandydatów na sołtysa. Padło tylko jedno nazwisko: Jadwigi Kozok, szefowej bładnickiego Koła Gospodyń Wiejskich. W głosowaniu poparli ją wszyscy uczestnicy zebrania.

Do Rady Sołeckiej zgłoszono pięć osób: Antoniego Hazulę, Ewę Stanną, Damiana Dudę i Józefę Kozok. Wszyscy otrzymali wymaganą liczbę głosów i zostali członkami Rady Sołeckiej Bładnic.

Jadwiga Kozok mieszka w Bładnicach od 35 lat. W życiu zawodowym była związana z gastronomią. Nie pracuje. Pobiera świadczenie przedemerytalne. - Mam więc niebo wolnego czasu i postanowiłam zaangażować się w działalność na rzecz wsi - mówi. - Udało mi się już reaktywować Koło Gospodyń Wiejskich, do którego należy już ponad 30 pań. Jadwiga Kozok dziękując za wybranie jej na stanowiska sołtysa zadeklarowała, że chce współpracować z Radą Sołecką i mieszkańcami Bładnic. Zwróciła uwagę, że w sołectwie dotychczas niewiele się działo. - Teraz to się zmienia, bo mamy świetlicę. Chcę, żeby w niej się dużo działo. Będę tu gospodarzyć po „babsku” - zapowiedziała.

(mat.pras.)

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: