Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Będzie cieplej w Drogomyślu

Izolacja ścian i sufitów pomoże zatrzymać ciepło w budynku na terenie LKS "Błyskawica Drogomyśl". Zakończyła się przebudowa infrastruktury rekreacyjnej.

Jak informują strumieńscy urzędnicy, zakończyła się realizacja zadania związanego z przebudową infrastruktury rekreacyjnej na terenie LKS "Błyskawica Drogomyśl" w Drogomyślu.

- Dzięki temu miejsce do tej pory chętnie wykorzystywane przez lokalną społeczność i organizacje pozarządowe będzie jeszcze bardziej przyjazne i funkcjonalne – cieszą się włodarze.

Głównym zadaniem przebudowy było zmienienie izolacji ścian i dachu, co pomoże utrzymać ciepło w budynku.

- Zastosowane zostały nowoczesne tynki silikonowe, które nie tylko chronią, ale także dodają estetyki. Dodatkowo, w ramach działań proekologicznych, zainstalowano system produkcji energii elektrycznej oparty na odnawialnych źródłach energii, wykorzystując panele fotowoltaiczne. Dbając o estetykę i trwałość, cokół budynku został zabezpieczony opaską żwirową – opisują urzędnicy ze Strumienia.

Całkowita wartość inwestycji wyniosła 277 671,50 zł, z czego dofinansowanie stanowiło 127 174,00 zł, a wkład własny gminy to 150 497,50 zł.

 

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: